17457264_1859526177406925_8786106742143935134_n

Wielki sukces UKS Akademii Piłkarskiej Reissa!

We wtorkowym finale województwa wielkopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, zawodnicy UKS Akademii Piłkarskiej Reissa bezkonkurencyjnie zwyciężyli w rozgrywkach, pokonując drużyny, m.in: z Leszna, Kościana, Lubonia, Rawicza czy Wolsztyna.

28 marca na Stadionie Miejskim we Wrześni, odbył się wielkopolski finał największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i Europie – XVII edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach wzięli udział młodzi adepci piłki nożnej w kategorii U-12 (rocznik 2005).

Zawodnicy UKS Akademii Piłkarskiej Reissa z rocznika 2005, w składzie: Hubert Dorczyk, Sebastian Krawczyk, Błażej Krzywicki, Jakub Michalak, Patryk Michałowski, Sebastian Przybylak, Filip Tonder, Filip Tuliszka, Michał Walczak, Miłosz Zawartowicz, pod czujnym okiem trenerów: Thomasa Rozworskiego i Mateusza Kamińskiego, bezkonkurencyjnie pokonali swoich rywali, nie odnosząc ani jednej porażki, tym samym zostali mistrzem województwa wielkopolskiego.

Wyniki zespołu UKS Akademia Piłkarska Reissa:

Faza grupowa:

  • 3:1 z Kościanem,
  • 4:1 z UKS Jedynka Luboń,
  • 7:2 z Kazimierzem Biskupim

1/8 finału:

  • 11:0 z Rawiczem

Ćwierćfinał:

  • 4:0 z Wolsztynem

Półfinał:

  • 4:0 z Koninem

Finał:

  • 3:1 z Lesznem

Nie lada sukcesem może pochwalić się również jeden z zawodników naszego klubu. Filip Tonder, zdobywając 15 bramek został okrzyknięty królem strzelców turnieju.

Już w niedalekiej przyszłości, drużynę czekają finały ogólnopolskie, które zostaną rozegrane na przełomie kwietnia i maja w Warszawie. Zagra tam 16 najlepszych drużyn z całej Polski w tej kategorii wiekowej, a UKS Akademia Piłkarska Reissa będzie reprezentować województwo wielkopolskie. Mecze finałowe rozgrywane będą w dniu finału Pucharu Polski na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ