1_1_1

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Drezdenku obchodziły Międzynarodowy Dzień Lasu

          21 marca 2017 roku już po raz piąty obchodzony był Międzynarodowy Dzień Lasów. Obchody tego dnia mają na celu podnosić świadomość ludzkości na temat znaczenia lasów dla człowieka oraz  zachęcać do wszelkiej działalności związanej z lasami (np. do sadzenia drzew, sprzątania lasów).

Z tej okazji grupy pięcioletnich ISKIEREK z panią Agnieszką Mądrawską i sześciolatków z panią Katarzyną Sobczyńską udały się na wycieczkę.

Celem naszej wycieczki było sadzenie lasu. Pracownicy Nadleśnictwa Smolarz oraz członkowie Koła Łowieckiego KNIEJE ze Strzelec Krajeńskich zadbali zarówno o oprawę teoretyczną, jak i praktyczną. Po przyjechaniu autobusem do domku myśliwskiego „Pod Lipą’ przywitano nas krótką pogadanką, wprowadzającą w temat sadzenia lasu. Następnie każdy przedszkolak, z pomocą panów z koła łowieckiego, posadził swoje własne drzewko. Potem dzieci miały przerwę na pobieganie i pooddychanie świeżym powietrzem, a w międzyczasie pracownicy lasu przygotowywali już dla nas drugie śniadanko w postaci kiełbaski z ogniska, bułeczki, soczku i jabłuszka. Apetyt w takim miejscu dopisywał nawet największym niejadkom. Po zapełnieniu brzuszków wybraliśmy się jeszcze na spacer w głąb lasu i wysłuchaliśmy ciekawostek na temat leśnych drzew oraz zwierząt.  Każde dziecko wróciło do przedszkola z pamiątką liskiem-breloczkiem oraz sporą garścią nowych informacji i umiejętności.

                                                                                                                  Agnieszka Mądrawska

0_1 1_2 2_1 3_1 4_1 5 (3)_1 5_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ