zmeczu1

Udany debiut trenera

Pewnym zwycięstwem 4:0 zakończył się mecz 20. kolejki pomiędzy Lubuszaninem a Odrą Górzyca. W roli szkoleniowca żółto-niebieskich debiutował wychowanek naszego klubu, Michał Kaczmarek.

Lubuszanin to spotkanie rozpoczął od ataków na bramkę Rogera Fonseca Medeiros. Goście nie pozostawali dłużni. Pierwsza groźna sytuacja w ich wykonaniu miała miejsce w 12. minucie. Po błędzie Damiana Matela-Libera po dośrodkowaniu Roberta Budzałka jego klubowy kolega minął się z piłką, a miał okazję strzelić do pustej bramki. Minutę później szansę na zdobycie pierwszego gola miał Lubuszanin. Kazuma Miura podał do Jacka Głowaczewskiego, ten strzelił Medeiros odbił piłkę a dobitka Dawida Gruszki poszybowała nad poprzeczką. Lubuszanin rozpoczął zmasowane ataki na bramkę gości, zabrakło jednak skuteczności. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnych bramek. Po zmianie stron gospodarze znów zaczęli atakować. W 48. minucie Wojciech Wypusz strzelał z rzutu wolnego, piłkę odbili goście, którą w konsekwencji do siatki „wpakował” Łukasz Broda. Trzy minuty później boisko opuścił golkiper gości, który już w pierwszej połowie uskarżał się na potworny ból nogi. Z uwagi na to, że goście przyjechali bez rezerwowego bramkarza w jego miejsce między słupki stanął jeden z zawodników. Nowy bramkarz gości nie miał zbyt długo czystego konta. Minutę później (52 minuta) było już 2:0 a zdobywcą bramki został Dawid Gruszka. Przez cały okres gospodarze kontrolowali grę a jedyne co nie wychodziło to skuteczność. W 65. minucie Wojciech Zieniewicz za faul ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 83. minucie mogło być już 3:0. Wprowadzony chwilę wcześniej Radosław Dolata otrzymał podanie od W. Wypusza, ale piłka po jego uderzeniu dosłownie odbiła się od bramkarza i wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później niedoszły strzelec bramki Radosław Dolata podał do Przemysława Mądrawskiego a ten pokonał bramkarza gości. Wynik meczu na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Wojciech Wypusz, który tylko „dołożył” nogę po podaniu od Sebastiana Fabiańskiego. Warto dodać, że w 78. minucie trener Michał Kaczmarek zdecydował się na wpuszczenie dwóch naszych młodzieżowców. Dawida Gruszkę i Jacka Głowaczewskiego zastąpili: Mateusz Gorgiel i Klaudiusz Karaś. Po tej zmianie nasz zespół strzelił wspomniane dwie ostatnie bramki. Po meczu o podsumowanie poprosiliśmy szkoleniowca żółto-niebieskich: – Od początku kontrolowaliśmy przebieg meczu. Widać było, że goście przyjechali po jak najmniejszy wymiar kary. Narzuciliśmy tempo gry jednak w pierwszej połowie zabrakło skuteczności za to fajnie broniliśmy się atakiem pozycyjnym. Bardzo dobry mecz Przemysława Mądrawskiego i Łukasza Brody. Szkoda, że w następnym meczu zabraknie tego ostatniego oraz Sebastiana Fabiańskiego, którzy muszą pauzować za kartki – powiedział Michał Kaczmarek.

Następny mecz Lubuszanin rozegra w niedzielę 9 kwietnia na wyjeździe ze Sprotavią Szprotawa.

Oprócz seniorów w miniony weekend rywalizowali także młodsi piłkarze drezdeneckiego klubu. W niedzielę juniorzy młodsi prowadzeni przez Piotra Filipka nie dali rady swoim rówieśnikom z Czarnych Żagań przegrywając 4:1. Na pochwałę z kolei zasługują trampkarze, którzy ćwiczą pod okiem Jana Walkowiaka. Na swoim boisku pokonali silną ekipę Falubazu Zielona Góra 2:1.

LUBUSZANIN DREZDENKO – ODRA GÓRZYCA 4:0 (0:0)

Bramki: Broda 48`, Gruszka 52`, Mądrawski 85`, Wypusz 89`

Lubuszanin: Matela-Libera – Leśniak,Grzymski, Fabiański, Broda, Mądrawski, Gruszka (78 min. Gorgiel), Miura (60 min. Kina), Ryżyk (82 min. Dolata), Głowaczewski (78 min. Karaś), Wypusz.

Odra: Medeiros (51 min. Krupa) – Filus, Dziabas, Zieniewicz, Budzałek, Bednarek, Stefanowicz, Bogusz, Soliński, Górowski, Jańczak.

Sędzia główny: Dawid Kuraszkiewicz. Asystenci: Piotr Tuczyński i Karol Błażuk

Żółte kartki: Głowaczewski, Broda, Fabiański, Dolata (Lubuszanin) – Dziabas, Zieniewicz, Stefanowicz, Bogusz.

Czerwona kartka: Zieniewicz (65 min. za drugą żółtą)