1

Wielkanocna Zbiórka Żywności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jednak to również Święta, które spędzamy w gronie naszych najbliższych, pełne radości, serdeczności i pojednania. Dlatego też, już po raz kolejny Szkolne Koło Caritas, działające przy ZSP w Drezdenku, wspomogło wszystkich potrzebujących akcją charytatywną pod hasłem „Wielkanocna Zbiórka  Żywności”. Dodajmy, że wszystko po to, aby wywołać uśmiech i radość na twarzach wszystkich  zatroskanych, w  tym wyjątkowym czasie.

 W dniach od 7 do 8 kwietnia 2017 r. wolontariusze z  Klubu Wolontariusza  oraz członkowie  SKC w  drezdeneckich sklepach prowadzili zbiórkę żywności, której finał przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Hojność, empatia i dobroć  płynące  prosto z serc mieszkańców miasta i gminy Drezdenko, jak również pełne zaangażowanie i oddanie  młodzieży przyczyniło się do zebrania ogromnej ilości żywności, z której powstały świąteczne paczki. Szkolne Koło Caritas przygotowało ponad 100 paczek, którymi zostali obdarowani wszyscy potrzebujący z drezdeneckich  szkół : ze  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza  Korczaka, z Zespołu Szkół im. Henryka  Sienkiewicza oraz z Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego. Należy jedna podkreślić, iż tak szeroka akcja nie odbyłaby się bez wsparcia  osób działających bezinteresownie, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowanie: Pani pedagog Wioletcie Libera, Pani Beacie Borenstein-Matkowskiej, opiekunowi Klubu Wolontariusza z ZSP w Drezdenku.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę  drezdeneckich  szkół, które włączyły się w akcję zbierania żywności: Szkole  Podstawowej nr 1 im. Janusza  Korczaka,  Zespołowi Szkół im. Henryka  Sienkiewicza  oraz  Gimnazjum  nr 1  im. Józefa  Nojiego.

Kolejna, piękna i pełna wzruszenia akcja pokazała, że dając innym cząstkę siebie,  zapalamy w nich nadzieję i wiarę w drugiego człowieka. Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w tę  szlachetną akcję i pomogli tym, którzy  potrzebowali  odrobiny  radości   na czas  Świąt  Wielkanocnych.

Edyta   Grzechowiak

3 4 5

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ