IMG_20170422_130221927_1

Szkolne potyczki ortograficzne organizowane po raz czternasty przez SP w Goszczanowie

          To była prawdziwa ortograficzna „corrida”,  która miała miejsce w Szkole Podstawowej w Goszczanowie 22 kwietnia 2017r., a skierowana była do uczniów klas V-VI szkół podstawowych powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Konkurs był pod patronatem dyrektora MGZO w Drezdenku Pani Ewy Pręt, a test przygotował nauczyciel dyplomowany  języka polskiego szkoły ponadgimnazjalnej Ryszard Szydełko.

Uczestnicy konkursu walczyli o tytuł Mistrza Ortografii.

Z pułapkami polskiej ortografii zmierzyło się 21 uczestników z 11 szkół. Statuetkę i tytuł „Mistrza ortografii” zdobył Stanisław Karalus uczeń Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, przygotowywany przez p. Annę Babik, drugie miejsce i  tytuł I wicemistrza uzyskał Gabriel Rożynek ze SP nr 3 w Drezdenku, a trzecie – II wicemistrz, przypadło Weronice Świderskiej,  również ze SP nr 3 w Drezdenku, podopieczni p. Wioletty Mazur.

            W konkursie uczniowie walczyli nie tylko o indywidualne miejsca, ale także o pozycje zespołowe, gdyż, zgodnie z regulaminem konkursu, każda szkoła mogła zgłosić dwóch swoich kandydatów.

            W tych zmaganiach zwyciężyła drużyna z SP nr 3 w Drezdenku, zajmując miejsce I, II m przypadło zespołowi ze SP nr 1 w Drezdenku, a III  ze SP w Dobiegniewie.

            Uczestnicy SP w Goszczanowie uplasowali się na, równie wysokim, IV miejscu.

Jury, w skład którego wchodzili wszyscy opiekunowie poszczególnych drużyn, jak i sam autor testu, byli pod wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy ortograficznej i interpunkcyjnej uczestników konkursu.

            Sami uczniowie uważali, że konkurs nie należał do najtrudniejszych. Czy rzeczywiście? Oto przykładowe zdanie dyktanda: Tymczasem w takich warunkach hoża Honorata musi powtórzyć materiał z historii.

            Wszystkim gratulujemy wysokich wyników.

Dziękujemy także sponsorom: Pani Ewie Pręt, dyrektorowi MGZO w Drezdenku, Urzędowi Miejskiemu w Drezdenku, Radzie Rodziców SP w Goszczanowie oraz Samorządowi Uczniowskiemu SP w Goszczanowie, dzięki którym wszyscy uczestnicy wyjechali z nagrodami.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Ryszarda Szydełko, który podjął się trudu przygotowania pytań konkursowych.

 Anna Babik

IMG_20170422_124618623_1 IMG_20170422_124946356_1 IMG_20170422_125905371_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ