IMG_20170428_085931_1

Jak ryba w wodzie…, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczanowie na gorzowskim basenie

           W szkole „dzieci czasem się nudzą”, dlatego warto zapewniać im zajęcia w innej postaci niż „siedzenie w ławce”. Uczniowie SP w Goszczanowie chętnie korzystają z takich okazji i dnia 28 kwietnia 2017r. wzięli udział w wyjeździe na basen „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. zorganizowanym przez nauczycieli tej szkoły.

            Basen to miejsce, które gwarantuje nam nie tylko  relaks i rozrywkę, lecz przede wszystkim odpoczynek. Kąpiel w basenie to bardzo przyjemne chwile. Nasi uczniowie pobyt w Aquaparku z pewnością zapamiętają na długo, gdyż spędzili tu czas bardzo aktywnie i z niechęcią opuszczali pływalnię.

            Środowisko wodne doskonale wpływa na rozwój młodego organizmu. Poprawia układ krążeniowo-oddechowy, wytrzymałość oraz właściwie wpływa na rozwój emocjonalny. Pływanie wzmacnia także mięśnie kręgosłupa, ramion, a także brzucha, pomaga w dbaniu o zgrabność sylwetki i ogólną sprawność fizyczną. Dzięki pływaniu możemy pozbyć się nadwagi.

             O tym wszystkim wiedzą nasi uczniowie i ich rodzice, dlatego zarówno jedni jak i drudzy bardzo pozytywnie odnoszą się do takich działań szkoły i  popierają je.

            Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich wyjazdów!!!

   Anna Babik

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ