IMG_20170607_113904

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczanowie na wyjątkowym przedstawieniu

           Trudno o barwniejszą legendę niż ta, która otacza Mistrza Twardowskiego. Przez wiele lat uważano nawet, że to wymyślona postać. Jednak mistrz najbardziej znany z ballady Adama Mickiewicza był postacią autentyczną. Z tym, że niewiele o nim wiadomo – poza tym, że w XVI wieku mieszkał i pracował w Krakowie i studiował na uniwersytecie w Wittenberdze, a więc był prawdopodobnie Niemcem.

            Nasi uczniowie poszukując odpowiedzi na pytania, czy pan Twardowski naprawdę istniał, kim był i czym się zajmował, wybrali się 7 czerwca 2017r. do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku na przedstawienie pt. „Pan Twardowski”, z którym gościnnie przyjechał Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

          Widowisko było wyśmienite. No, może Mefistofeles, mimo swej okazałej postury, mówił zbyt cicho i nie wszystkie kwestie docierały do naszych uszu.

      Mam jednak nadzieję, że uczniowie znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie Mistrza Twardowskiego i od tej pory będą się mieli na baczności przed tym, który za magię oddał duszę diabłu, ha,ha…

         Anna Babik

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ