254993_0o74_382A3023_69

Promocja życia i więzi rodzinnych

Dnia 11 czerwca w Drezdenku odbył się Marsz dla życia i rodziny połączony z Piknikiem integracyjnym w Parku Kultur Świata. Tym wydarzeniem nasza drezdenecka społeczność dołączyła do wielu miast w Polsce, które właśnie w tym terminie organizowały tego typu marsze.

Celem wydarzenia była promocja życia; macierzyństwa i ojcostwa oraz rodziny jako wartości ludzkiej, ale i chrześcijańskiej. Organizatorem przedsięwzięcia była Parafia Drezdenko – kanonicy regularni oraz Szkolne Koło Caritas istniejące przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku.

O godzinie 11.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego odprawiona została Msza Św., po której wyruszył Marsz. Ze śpiewem na ustach, z balonami, wiatraczkami, transparentami, w towarzystwie aniołów na rolkach i 15 barwnych postaci z bajek, z radosnymi okrzykami przeszliśmy ulicami miasta i dotarliśmy do Parku Kultur Świata.

Tam odbyła się druga część wydarzenia – rodzinny piknik, podczas którego przygotowanych było wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Były między innymi: dmuchany labirynt, przejażdżki bryczką, rejsy po Noteci, strzelanie z ASG i z łuku, spora garść animacji i zabaw integracyjnych, tańce i modlitwa. Przygotowano: kiełbaski z grilla, dziczyznę, ciasto, swojski stragan, watę i popcorn. Podczas pikniku rozdano ponad 200 rodzinnych paczek oraz rozlosowano w sumie ponad 100 voucherów – atrakcyjnych nagród dla dzieci i rodzin.

Podczas pikniku o godzinie 15.00  rzeką Noteć przypłynął do uczestników obraz Jezusa Miłosiernego. Kiedy znalazł się w centrum pikniku, przyniesiony przez anioły, wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy, w towarzystwie młodzieży ze Wspólnoty Lednica, koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zawierzyliśmy Bożemu Miłosierdziu nasze miasto, a w nim –  nasze rodziny, młodzież i dzieci.

Marsz oraz Piknik, zakończone po godzinie 18.00, istotnie wpisały się na listę tegorocznych wydarzeń, towarzyszących obchodom 700-lecia istnienia Drezdenka.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa już na stałe wpisze się w kalendarium naszego miasta. Stanowi ona bowiem doskonałą sposobność do integracji oraz do tworzenia, podtrzymywania i rozwijania rodzinno-społecznych więzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w jakikolwiek sposób i już dziś – zapraszamy do współpracy za rok. Nie może Was z nami zabraknąć!

„drezdeniacy”

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ