1_1

Lubimy czytać najmłodszym

Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się z przyjemnością, dlatego wychowankowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka odwiedzali swoich młodszych kolegów z Publicznego Przedszkola w ramach programu „Lubimy czytać najmłodszym”. Spotkania odbywały się w miłej atmosferze, a najmłodsi z wielkim skupieniem słuchali emocjonujących przygód poznanych bohaterów. Zaangażowani w akcję uczniowie prezentowali utwory literatury dziecięcej w formie słownej, plastycznej, muzycznej i ruchowej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze stworzyli sytuacje sprzyjające wyrabianiu zachowań i działań świadomego czytelnika.
Dzieci z grup przedszkolnych „Motylki” i „Jeżyki” obiecały szanować książki, które będą czytać w przyszłości. Wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a na pamiątkę tego wydarzenia najmłodsi wykonali swoje pierwsze zakładki do książki.

Na zaproszenie biblioteki i świetlicy trzy grupy przedszkole „Motylki”, „Jeżyki”, „Iskierki” przybyły do auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku. Uczniowie klasy 2e, 3e i 3f przedstawili swoim najmłodszym kolegom dwie zwycięskie scenki ze szkolnego etapu V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „KSIĄŻKA- PRZYJACIEL PRAWDZIWY” pt. „Przygoda z Halisem” i „Wiano św. Kingi”. Po występach przedszkolaki uczestniczyły w świetlicowych zajęciach plastycznych oraz konkursie z nagrodami. Najmłodsi odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedziały się co to za miejsce, jak należy korzystać z księgozbioru. Zapoznały się z pracą bibliotekarza. Poznały również zasady zachowania się w „domu książek”. To niecodzienne spotkanie zakończyło się upominkami oraz miłymi podziękowaniami od przedszkolaków. Dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych.

Zakończyliśmy współpracę z Publicznym Przedszkolem konkursem dla przedszkolaków z aktywnym udziałem rodziców pt. „Moja książeczka” z własnym tekstem i ilustracjami oraz koncertem muzyczno- ruchowym prowadzonym przez wychowanków świetlicy szkolnej. Prace przedszkolaków zostały nagrodzone dyplomami oraz książkami. W świetlicowym konkursie czytelniczym z grup przedszkolnych brali udział: Lena Łesak, Michasia Szurkowska, Marcelinka Głogowiec, Mateusz Mądrawski, Franek Misiołek oraz Paweł Solarek.

Podziękowania należą się również wychowankom świetlicy szkolnej, którzy aktywnie uczestniczyli w świetlicowym programie czytelniczym: Adasiowi Tryboba, Marysi Grupińskiej, Gabrysi Litwinowicz, Małgorzacie Solarek, Aleksandrze Gruszewskiej, Aleksandrze Tryboba, Zofii Oźminkowskiej, Aleksandrze Dolata oraz Martynie Dokurno.

Kamila Kowalczyk

1_1 5_1 7_1 hdimg044ad7d620813afee68574d189c6a2_1 IMG_3442_1 IMG_3587_1 IMG_4003_1 IMG_20170315_105555_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ