IMG_4866_1

Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego

9 czerwca 2017 r. dwa roczniki absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Drezdenku: 1962-1966 i 1963-1967 postanowiły uczcić rocznicę ukończenia drezdeneckiej Alma Mater.

Spotkanie odbyło się w „starym ogólniaku” przy ulicy Milickiej 2 z noclegami w internacie.

Na początku uczciliśmy pamięć nieżyjących profesorów, koleżanek i kolegów zapalając znicze na ich grobach. Były wspomnienia i niejedna łza zakręciła się w oku. Trudno uwierzyć, że już ich nie ma wśród nas..

Bardzo miłym akcentem było spotkanie z dyrektorem, Panem Edwardem Urbanem, który swoim zwyczajem rozpoznawał nas z imienia i nazwiska, za co otrzymywał wielkie brawa. Należy zaznaczyć, że panu dyrektorowi zawdzięczmy bardzo wiele. Przede wszystkim to, że mówimy piękną polszczyzną. Zachęcał nas również do czytania lektur, literatury pięknej i to z dobrym skutkiem, czego dowodem jest wielu polonistów i pedagogów z naszych roczników.

Wśród zaproszonych gości byli profesorowie Jerzy Dżendżera i Franciszek Franieczek, który to od razu rozpoznał Stasię Kasper i pamiętał, że 50 lat wcześniej zdawała maturę.

Oczywiście, wszystkim nauczycielom zawdzięczamy wiele; często nasz sukces egzaminacyjny, studia i wybory ciekawych zawodów.

Życie najlepiej zweryfikowało i nadal weryfikuje naszą wiedzę i zdolności.

Jeszcze jedna głęboka refleksja. Lat przybywa, a u wielu na szczęście tego nie widać!? Ciągle jesteśmy młodzi duchem, aktywni: jeżeli nie zawodowo, to w różnych innych dziedzinach życia. Człowiek poddany jest czasowi. Rodzi się i przemija w czasie. Jest naturalne, że powracamy do przeszłości, bo takie spojrzenie wstecz pozwala na bardziej obiektywną ocenę ludzi i sytuacji, z którymi zetknęliśmy się w życiu. Jest to czas nacechowany mądrością, którą zwykle przynoszą lata doświadczeń.

Spotkanie było cudowne, moc wspomnień, wrażeń i wzruszeń, oby tylko zdrowie dopisało. Zapraszamy kolejne roczniki LO do przyłączania się  i wspólnego organizowania kolejnych zjazdów absolwentów.

Jest coś tajemniczego w klimacie starego ogólniaka, że chce się wracać do licealnych czasów. To zasługa Dyrektora i Grona Pedagogicznego.

Dziękujemy. Do zobaczenia.

Danuta Iwaszko i Czesława Kurłowicz

IMG_4867_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ