IMG_9604_1

Sukces „Pasjonaty” z DUTW na X Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie

                   Zespół taneczny „Pasjonata”, działający przy Drezdeneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, już od czterech lat prezentuje swoje tańce na imprezach i festynach lokalnych, a także poza granicami miasta, gminy i powiatu.

31 marca „Pasjonata” zaprezentowała się przed delegacją z Niemiec, z zaprzyjaźnionego miasta Winsen, w CPK w Drezdenku. 10 czerwca zespół uczestniczył w Wielkopolskich Spotkaniach Artystycznych w Międzychodzie. Spotkanie, którego celem jest integracja wielkopolskich i lubuskich uniwersytetów trzeciego wieku, zorganizowano już po raz dziesiąty. Uczestniczyło w nim 10 zespołów, a „Pasjonata” otrzymała I miejsce w kategorii taneczno- ruchowej za „Diabeł ubiera się u Prady”.

„Pasjonata” wystąpiła też w IV Otwartym Przeglądzie Dorobku Kultury Ludowej, na zaproszenie zespołu „Obrzanie” ze Skwierzyny, 11czerwca.

                   Zespoły „Pasjonata” i „Złoty Wiek” oraz kabaret Senior-Rita z PZERiI uczestniczyli w X Juwenaliach Trzeciego Wieku, w Warszawie od 19 do 21 czerwca. W jubileuszowych juwenaliach wystąpiło 3,5 tysiąca artystów seniorów z całej Polski na trzech scenach: Palladium, Hybrydy i w Białołęckim Ośrodku Kultury. Zespół Pasjonata zaprezentował dwa tańce i otrzymał nagrodę specjalną oraz czek na kwotę 700 zł.

Koncert „Niespodzianka” odbył się w drugim dniu juwenaliów, w wystąpił w nim Jacek Wójcicki. Galę finałową uświetnili śpiewacy operowi Joanna Mitraszak i Ireneusz Miczka oraz muzycy Jan Tylman i Czesław Majewski.

Juwenalia Trzeciego Wieku organizuje Fundacja AVE przy wsparciu miasta stołecznego Warszawy. Wielkie podziękowania należą się organizatorom Agnieszce i Bartłomiejowi Włodkowskim z Warszawy.

Halina Mazur

IMG_5943_1 IMG_9622_1

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ