5

V Piknik Rodzinny za nami!

23 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku odbył się V Piknik Rodzinny. Pomimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała i mogliśmy wspólnie bawić się, przy okazji wspierając szczytny cel, jakim była pomoc finansowa dla Hani Fijak, która zmaga się z chorobą nowotworową.

            Na uczestników Pikniku czekały różne atrakcje. Głównym motorem działań była loteria fantowa: aby uzyskać szczęśliwy los, należało pokonać stanowiska tematyczne, które przygotowali nauczyciele, były to m.in.: łamigłówki matematyczne, puzzlandia, pierwsza pomoc przedmedyczna, logopedyczne łamańce, sprytne pszczółki, PoczytajMY, punkt recyklingu, gry i zabawy sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko laserowe strzelectwo biathlonowe, celne strzały do tarczy oddawało wielu uczniów oraz ich rodziców. Nie mniejszą popularność osiągnęła Fotobudka, gdzie można było wcielić się w Shreka lub Fionę albo wystroić się w akcesoria (kapelusze, wąsy, peruki) i zrobić unikalne zdjęcia. Koloru na twarzach nie zabrakło dzięki malowaniu twarzy, a we włosach dziewczyn migały kolorowe warkoczyki plecione specjalnie przez specjalistkę od fryzur. Animacje dla starszych i młodszych wywoływały uśmiech na twarzy, skoczne tańce prowadzone przez animatorki z grupy tanecznej „Hajdasz” rozgrzały parkiet do czerwoności. O nasze podniebienia zadbały panie kucharki serwując pyszną grochówkę, czego uzupełnieniem były kiełbaski z grilla. Nie zabrakło też słodkości na stoisku z ciastami, które upiekli rodzice naszych uczniów – rozeszły się one jak świeże bułeczki. Kwota uzyskana dla Hani z Pikniku to 3231, 24 zł, całość wraz z małym podarunkiem od uczniów została przekazana rodzicom, na dalsze leczenie małej mieszkanki Drezdenka.

            Piknik nie udałby się, gdyby nie zgrana praca zespołowa nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Dzięki wsparciu naszych sponsorów, każdy uczestnik Pikniku wyszedł z nagrodą. Podziękowania należą się następującym osobom i firmom: „Mabert” – Hubert Włudarz, „Eko – pac” – Piotr Sypniewski, Mieczysław Antczak, „Telemaxx”- Krzysztof Kąkol, Recal, Nadleśnictwo Smolarz, Nadleśnictwo Karwin, Akademia Piotra Reissa, Salon Kosmetyczny Ewa Jarnut, Kanonicy Regularni Laterańscy Drezdenko, PGNiG Zielona Góra, P.H.U. Jacek Tutka, Pasieka – Elwira, Czesław Tomala, Hubert Biernat, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku.

            Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Kamila Steblecka

1 2 3 4 6 7 8 9

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ