DSC01118

POWITAMY WAS WIERSZEM I PIOSENKĄ…

Pod takim hasłem przebiegał uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w  Goszczanowie.

            Spotkanie odbyło się 13.10.2017r. o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej. Był to szczególny dzień, ponieważ oprócz DEN przeżywaliśmy pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów, na którym,  oprócz zaproszonych rodziców,  zaszczycili nas swoją obecnością Burmistrz Drezdenka Pan Maciej Pietruszak  oraz Dyrektor MGZO w Drezdenku  Pani Ewa Pręt.

            Akademię przygotował i prowadził Samorząd Uczniowski. W repertuarze programu artystycznego znalazły się zarówno piosenki rozweselające twarz jak i wiersze, które swą powagą i nastrojem wycisnęły łezkę w niejednym oku.  Popisowym numerem była scenka humorystyczna  pt. „ Szalona klasa”, która na dobre wszystkich rozbawiła. Uczniowie popisali się w niej niezwykłymi zdolnościami aktorskimi, a my mogliśmy być z nich dumni.  Zaskoczeniem tego spotkania okazał się krótki film, ukazujący uczniów i nauczycieli w różnych,  znienacka uchwyconych, sytuacjach.

            Po części artystycznej, dedykowanej gościom i  wszystkim pracownikom naszej szkoły, przystąpiono do pasowania. Zarówno przedszkolaki jak i pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na swoją kolej. Stanęli na wysokości zadania i sumiennie przygotowali swoje kwestie. Z dumą i honorem złożyli  ślubowanie, po czym dzielnie znieśli pasowanie na przedszkolaka i ucznia SP w Goszczanowie przez samego Burmistrza i Panią Dyrektor MGZO

       Wisienkę na przysłowiowym… sprawili nam rodzice niesamowitym, wielkim tortem, za co serdecznie im dziękujemy.

            Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze.

Anna Babik

DSC01082_1 DSC01091_1 DSC01110_1 DSC01125_1 DSC01144_1 DSC01182_1 DSC01217_1

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ