Bez tytułu

Remont kolejnego kilometra drogi 174 łączącej Drezdenko z Krzyżem Wlkp.

Od razu trzeba zaznaczyć, że ten remont nie ma nic wspólnego z protestem, jaki niedawno miał miejsce w Kosinie. Procedury przetargowe trwają po 2-3 miesiące, a czasem nawet dłużej, więc decyzja o remoncie zapadła gdzieś miesiąc przed wspomnianym protestem.

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy jeżdżą do Krzyża Wlkp. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze zdecydował o wzmocnieniu i poprawie nawierzchni kolejnego kilometra drogi 174 łączącej Drezdenko z Krzyżem Wlkp. Już 3 października zapadła decyzja o przekazaniu drogi wykonawcy. Wartość tej oferty brutto wynosi 1,66 mln zł, a na to zadanie składają się: roboty rozbiórkowe, koryto, frezowanie, wykonanie stabilizacji, wzmocnienie nawierzchni siatką drutu stalowego, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Znaczy to, że praktycznie do nasypu pojedziemy lepszą, bezpieczniejszą drogą. Podejrzewam, że środki na te inwestycje pochodzą z oszczędności lub z paragrafu remontowego. Szkoda, że o takich wydarzeniach nie informują kompetentne źródła, a jedynie pozwalam sobie na domysły. Oczywiście dla mnie najważniejsze, że powoli prace idą do przodu.

Oczywiście nas nurtuje pytanie, kiedy zostanie wykonana cała trasa. Sądzę, że odpowiedź jest dość prosta dla każdego, kto śledził historię drezdeneckiej obwodnicy, której łączny koszt wynosi niemal 90 mln zł. Już niedługo zamkną II etap budowy tej obwodnicy i przystąpią do III etapu, który ściśle wiąże się z drogą 174. Myślę, że na pewno wraz z tą budową zamknięty będzie temat drogi 174.

Wiesław Pietruszak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ