z

Edukacja po lekcjach

Rzeczywistość szkolna niekoniecznie pozwala odnaleźć czas na prowadzenie działań mających na celu szersze edukowanie dzieci i młodzieży. Służą temu m.in. projekty edukacyjne. Ich tematyka dostosowana jest do zainteresowań uczniów, wynika z akcji i działań prowadzonych przez szkołę. W Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku w tym roku szkolnym realizowane są tematy związane z obchodami 700-lecia uzyskania przez Drezdenko praw miejskich, bezpieczeństwem oraz edukacją globalną.

Okazją do tego typu działań są m.in. nocowiska organizowane przez nauczycieli zaangażowanych w poszczególne projekty. Uczniowie, pod opieką swoich wychowawców, przychodzą do szkoły w godzinach popołudniowych w piątek, biorą udział w zajęciach, po czym spędzają noc w rodzimej placówce (śpiąc w klasach) i wracają do domu w sobotni ranek.

W ostatni weekend (27/28.10.2017 r.) nocowisko miały klasy IIA i IIB gimnazjum oraz klasa 4b szkoły podstawowej. Panie Joanna Kozłowska i Alicja Graś zrealizowały ze swymi podopiecznymi scenariusz dotyczący edukacji globalnej, a ściśle kwestii emigracji (jej przyczyn i skutków). Dla czwartoklasistów były to też zajęcia przyrodnicze (pracowali z mikroskopami) oraz integracyjne, ponieważ jest to nowo powstały zespół klasowy.

Alicja Graś

a b c d e  f x z

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ