P1000019_1

Dobro jest w nas

             Piątkowe popołudnie – jedni siadają w ulubionym fotelu z kubkiem ciepłej herbaty, inni udają się na weekendowe wycieczki, a jeszcze inni popadają w szał imprezowania. Zwykle tak właśnie wygląda upragniony koniec tygodnia. Zazwyczaj, jednak nie tym razem!

            27 października wielu mieszkańców Drezdenka, zamiast oddawać się cotygodniowym przyjemnościom, skierowało swoje kroki do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego, by wziąć udział w koncercie charytatywnym dla Dominika. Kiedy pierwsi goście przekroczyli próg sali gimnastycznej, w której odbywał się koncert, organizatorzy odetchnęli z ulgą – „Ktoś jednak przyszedł!”. Nie wiedzieli jeszcze, że to dopiero początek. Licznie przybywających gości przywitał krótki występ przygotowany przez uczniów szkoły. „Dobrze, że jesteś/ kim chciałbym być/ nic więcej nie chcę/ wystarczy mi na dziś (…)”. Słowa piosenki towarzyszyły nam podczas koncertu
i chyba można pokusić się o stwierdzenie, że zainspirowały wszystkich przybyłych do hojnych datków zbieranych przez uczniów i nauczycieli.

Losy na loterii zniknęły w mgnieniu oka. Aby kupić kawałek ciasta upieczonego na tę okazję przez rodziców uczniów wszystkich klas, również trzeba było się spieszyć. Licytacja prowadzona brawurowo przez pana Włodka Sapóra i towarzyszącą mu Natalię Nadworną przyniosła owocny plon. Nie sposób wymienić wszystkich darczyńców, dzięki którym można było przygotować atrakcyjne nagrody. Nie brakowało też przedmiotów na licytację. Wszyscy zebrani, chcąc pomóc Dominikowi chociaż w ten sposób, nie szczędzili datków.

Oprócz wymienionych wcześniej atrakcji, zorganizowano jeszcze wiele innych. Pamiętano  o najmłodszych, których rodzice mogli zostawić w szkolnej świetlicy pod opieką pań z przedszkola oraz wychowawczyń klas pierwszych. Gry i zabawy, kolorowe baloniki, malowanie twarzy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu młodych, ale też tych trochę starszych, mogło zrobić sobie zdjęcie na Harleyu i pewnie poczuć wiatr we włosach, oczywiście w wyobraźni.

            „Wszystko staje się znów dobre, dzięki dobrym ludziom.” – na to właśnie pozostaje nam liczyć. Gdyby pozytywna energia mogła uzdrawiać, Dominik po koncercie byłby już okazem zdrowia. Miejmy nadzieję, że zebrane pieniądze (20 386,56 zł) przyczynią się do tego, aby chłopiec mógł wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się tym, czym cieszy się każdy sześciolatek.

            Pamiętajmy, że w tej sytuacji liczy się nie tylko każda złotówka, ale i każda dobra myśl, więc bądźmy dobrej myśli!

Agata Jessa

P1000009_1 P1000024_1 P1000042_1 P1000044_1 P1000072_1 P1000075_1 P1000134_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ