_JPS0255

Wieczór z Natalią

            W grudniowy, sobotni wieczór pod Klubem STUDIO przy ulicy Chrobrego w Gorzowie zebrał się spory tłum gość oczekujących na pokaz kolekcji projektantki Natalii Ślizowskiej – Last lovers. Przy wejściu przybyłych witała osobiście główna bohaterka wieczoru. Wśród gości można było dostrzec wiele znanych twarzy, ale pojawiło się również sporo przyjaciół projektantki oraz członków jej rodziny.

            Miejsce pokazu było starannie przemyślane i nieprzypadkowe. Klub STUDIO sąsiaduje bowiem z Pracownią Natalii, która od półtora roku działa w Gorzowie. Wnętrze Klubu wyposażone w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie stanowiło doskonałe tło dla pokazu  mody.

            Galę prowadził znany gorzowski aktor – Marcin Ciężki. Przedstawił on w skrócie drogę, jaką przebyła pochodząca z Lipek Wielkich Natalia. Nie wszyscy wiedzą, że jeszcze  w szkole podstawowej przejawiała talent plastyczny, a także literacki. Artystyczne zainteresowania pogłębiała w Liceum Plastycznym w Gorzowie. Ale jako projektantkę ukształtowała ją Łódź. Jest absolwentką trzech łódzkich uczelni – Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Odnosiła wiele sukcesów w konkursach, a szczególnym momentem w jej życiu stał się udział w pierwszej polskiej edycji programu Project Runway. Jej projekt białej sukienki zachwycił jurorów już w pierwszym odcinku programu. Wówczas stała się osobą rozpoznawalną.  Prowadzący imprezę swój wstęp zakończył przesłaniem do pań – Wybierajcie tylko takich kochanków, którzy dodadzą wam blasku!

            Pokaz  Last lovers miał niezwykłą oprawę muzyczną, przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Kwartet Filharmonii Gorzowskiej. Przy muzyce smyczkowej 15 modelek zaprezentowało 30 sukien  i  ubiorów, które wyszły spod ręki projektantki. Dominowały długie suknie wieczorowe, nie tylko w klasycznych kolorach czerni i bieli, ale również  szyte z barwnych tkanin. Uwagę przykuwały błyszczące elementy, pióra, a także projektowane przez Natalię torebki z elementami sztucznych futer. Subtelny make-up modelki zawdzięczały makijażystkom – Ewelinie Werbińskiej, Oli Kos, Kasi Macińskiej i Natalii Piszczatowskiej. Stylistką fryzur była Paulina Gutowska. W przerwie goście mogli wysłuchać występu młodej wokalistki z Ukrainy – Karoliny Omelczenko.

W finale pokazu, w otoczeniu  modelek, zobaczyliśmy samą projektantkę ubraną  w charakterystyczną czerń, która podziękowała wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować tę imprezę – przyjaciołom i dobrym ludziom, rodzinie, właścicielowi Klubu, modelkom, muzykom, stylistce fryzur i makijażystkom. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na after party,  którego głównym punktem był imponujących rozmiarów tort.

            Natalia otrzymała wiele dowodów sympatii i uznania od gości. Trudno było przecisnąć się przez otaczający ją tłum. Udało mi się  jednak porozmawiać z projektantką  po pokazie.

Co było inspiracją tej kolekcji? 

 Pomysł zrodził się w filharmonii na rozdaniu statuetek  Motyli – najważniejszych nagród kulturalnych w mieście, kiedy stwierdziłam, że w Gorzowie prócz filmu, muzyki, teatru  i poezji brakuje  innych form sztuki, np. mody.

Zabrałam się więc do działania. Chciałam pokazać ubiory na wielkie wyjścia. Takie, na których przyjaciółmi kobiety są pióra, cekiny, diamenty.

Jak długo trwały przygotowania do pokazu?

Przygotowania trwały miesiąc.

 Czy suknie i ubiory, które prezentowały modelki są dostępne w Twojej pracowni?

 Suknie szyte są na zamówienie.  Pokazowe modele są prototypowe. Niektóre rzeczy są niepowtarzalne. W kolekcji znajdują się też ubrania z bardzo drogich, szlachetnych, angielskich  tkanin.

 Jakie są Twoje najbliższe zawodowe plany?

 Chcę stworzyć i rozwinąć swoją stronę internetową. Mam propozycje pokazów mody w Poznaniu przy dużych eventach. Również w Poznaniu odbędzie się profesjonalna sesja zdjęciowa tej kolekcji. Chcemy zorganizować w Pracowni Noc Zakupów, a także pokaz dziennego i wieczorowego makijażu. Chciałabym również zorganizować pokaz mody na ulicy Chrobrego w Gorzowie – taki z rockowym pazurem. Ciągle stawiam sobie nowe cele                         i realizuję je małymi krokami.

 Twoją markę tworzą  w tej chwili już trzy osoby?

 Tak. Zatrudniłam profesjonalną krawcową – Reginę, która jest także technologiem odzieży, z czego się bardzo cieszę. Pomaga mi również mój partner – Rafał.

 Karnawał będzie pracowity? Czy znajdziesz chwilę na relaks i odpoczynek?

 Mamy bardzo dużo zamówień na suknie wieczorowe i studniówkowe. Będzie więc pracowity. Moje projekty pokazują, że na balu sylwestrowym można wystąpić nie tylko w klasycznej czerni czy bieli, ale także w kociej lub wzorzystej sukni.

 A co projektantka ubiera na imprezę sylwestrową? Coś ze swojej kolekcji czy  z kolekcji znajomych projektantów?

 Sylwestra spędzę w dwudziestoosobowym gronie znajomych. Kto wie? Może wybiorę coś ze swojej kolekcji?

 Dziękuję za rozmowę! I życzę wielu sukcesów!

      To był naprawdę niecodzienny, ekscytujący wieczór. Wieczór z Natalią i jej projektami. Kolory, światła, muzyka i niezwykłe kreacje prezentowane przez modelki stanowiły przedsmak nadchodzącego wielkimi krokami karnawału. A po przeciwnej stronie ulicy, w Pracowni Natalii, można było zrobić zakupy i przywitać się z jej psem Labrusią – podobno najbardziej rozpieszczonym labradorem na świecie. Na gości zawsze czeka też kawa i cukierki Goplany. I co najważniejsze – codziennie  pracuje pełna pasji  i pomysłów młoda projektantka. Na pewno usłyszymy o niej jeszcze niejednokrotnie.

Dorota Dębska

Natalia Ślizowska zaprosiła na swój wyjątkowy pokaz Macieja Kurłowicza i to dzięki jego uprzejmości możemy pokazać naszym Czytelnikom mistrzowską fotorelację z wydarzenia.

_JPS=2 _JPS=3 _JPS=6 _JPS=9 _JPS=14 _JPS=15 _JPS=18 _JPS=20 _JPS0014 _JPS0021 _JPS0027 _JPS0057 _JPS0062 _JPS0092 _JPS0109 _JPS0129 _JPS0135 _JPS0152 _JPS0160 _JPS0161 _JPS0163 _JPS0286 _JPS0325 _JPS0546 _JPS9329 _JPS9343 _JPS9358 _JPS9375 _JPS9404 _JPS9411 _JPS9438 _JPS9440 _JPS9448 _JPS9500 _JPS9503 _JPS9504 _JPS9532 _JPS9538 _JPS9551 _JPS9566 _JPS9573 _JPS9582

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ