Laureatki i St. Manufaktura

Alina Michalak laureatką w Konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek

1 grudnia br. w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia Gala Konkursu. Stowarzyszenie „Manufaktura” w sposób profesjonalny przygotowało uroczystość w przepięknych wnętrzach. Laureatką w kategorii „Kultura i sztuka” została Alina Michalak.

Zespół „Macierzanka” z Gościmia wystąpił w krótkim koncercie piosenek z lat 80 i 90, a potem Panie pozowały do zdjęć w tzw. Złotym Pokoju.

Pozostałe laureatki to: Beata Piwowarska – „Życie Zawodowe”, Marlena Przezdzięk – „Dobry Start”, Milena Olszewska – „Sport”, Helena Ochonczenko – „Życie Społeczne”.

Kapituła Konkursu postanowiła także przyznać dwa wyróżnienia, które trafiły do Elżbiety Ładnowskiej i Anny Dryglas.

Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego „Lady D.” (od angielskiego: Lady Disabled) kobietom, które mimo chorób i niepełnosprawności nadal są bardzo aktywne w różnych dziedzinach życia.

Początkowo konkurs miał zasięg regionalny. Od roku 2011 nabrał charakteru ogólnopolskiego i od tego czasu coroczna gala finałowa odbywa się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Długoletnią przewodniczącą Kapituły Konkursu była Krystyna Bochenek, której konkurs nosi imię od 2012 roku. Tytuły Lady D. przyznawane są w pięciu kategoriach: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria przeznaczona dla młodszych pań).

Propagatorką konkursu w woj. lubuskim jest Krystyna Sibińska – Poseł na Sejm RP. Organizuje go już po raz trzeci.

Gratulujemy!

Redakcja

Laureatki (Copy) Laureatki i St. Manufaktura (Copy) Laureatki_w_Złotym_Pokoju (Copy) Macierzanka (Copy) Macierzanka na salonach (Copy) Statuetki Lady D. (Copy) Stowarzyszenie Manufaktura (Copy) W Muzeum (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ