P1080338 (Copy)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku w rządowym projekcie „Bezpieczna+”

W ciągu trzech miesięcy od września do grudnia 2017 r. uczniowie klas I, IV i VII naszej szkoły zdobywali wiedzę w zakresie ruchu drogowego, poznawali zasady postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu, uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie byli świadkami akcji ratunkowej straży pożarnej, poznali zakłady pracy strażaków i policjantów. Wykazali się także plastycznymi i technicznymi zdolnościami tworząc prace plastyczne i przestrzenne do konkursu „Wiem jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych”.

Finalizacja wymienionych działań nastąpiła 14 grudnia 2017 roku o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły podczas pikniku rodzinnego. Rodzice uczniów klas pierwszych i czwartych mogli zobaczyć swoje pociechy w roli artystów, które wystąpili na scenie pod kierunkiem wychowawców Anny Stotko, Renaty Sauermann i Grażyny Węgrzyn.
Na koniec spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek: pizzę, owoce, słodycze, soki, kawę i herbatę.

Podjęte działania nie byłyby tak efektowne, gdyby nie pomoc komendanta Komisariatu Policji w Drezdenku mł. insp. Mirosława Kędziory oraz komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku Sylwestra Onichimowskiego,  za co serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Gławdel

P1080320 (Copy) P1080321 (Copy) P1080327 (Copy) P1080330 (Copy)

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ