cover_photo

Twój 1% świata nie zmieni, ale jej świat tak

Fundacja Piotra Reissa od lat wspiera leczenie dzieci borykających się z nieuleczalnymi chorobami. Dzięki jej działalności w minionym roku udało się przeznaczyć 20 000 zł na leczenie podopiecznych, zapewnić 4508 przedszkolakom udział w darmowych zajęciach ogólnorozwojowych oraz zaangażować ponad 50 dzieci z uboższych rodzin do treningów w Akademii Piłkarskiej Reissa za symboliczną 1 zł. W tym roku jedną z podopiecznych została Hania Fijak z Drezdenka.

Historia Hani rozpoczęła się 7 lipca 2017. To właśnie wtedy choroba zaczęła dawać o sobie pierwsze znaki. Rodzice dziewczynki zauważyli, że Hania ma problemy z operowaniem lewą rączką i nóżką. Podczas zabawy Hania coraz częściej rezygnowała też z pomocy lewej rączki, którą bezwładnie trzymała wzdłuż ciała. Szybko postawiono straszną diagnozę – „patologiczny twór o cechach tzw. glejaka pnia mózgu”, ok. 28 mm średnicy.

– Zrobiliśmy dużo, ale dzięki pomocy i wsparciu innych możemy jeszcze więcej! – podkreśla patron Fundacji, Piotr Reiss – Naszą największą nadzieją na przyszłość jest młode pokolenie. Dzieci są źródłem radości i pośrednio realizują nasze marzenia z dzieciństwa. W tym roku pomagamy m.in. naszej podopiecznej z Drezdenka – małej Hani. Zaledwie dwuletnia dziewczynka, pomimo tak młodego wieku, przeżyła zdecydowanie za dużo cierpienia. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, zarówna Hania jak i pozostali podopieczni Fundacji już niedługo w pełni sił wrócą do zdrowia.

Przekaż 1% podatku Fundacji Piotra Reissa

Skorzystaj z możliwości przekazania 1% i wspomóż leczenie Hani. Metoda zaledwie 3 prostych kroków może naprawdę pomóc.

KROK 1

Wypełnij właściwy formularz zeznania podatkowego i oblicz wysokość należnego podatku. Od tej kwoty wylicz 1% i wpisz do rubryki formularza „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

KROK 2

Wpisz nr KRS Fundacji: 0000376691 w odpowiednią rubrykę formularza (nie trzeba podawać nazwy organizacji, jej adresu ani numeru konta bankowego, wystarczy sam nr KRS).

KROK 3

W rubryce „informacje uzupełniające” formularza możesz:

  • wskazać cel szczegółowy przeznaczenia kwoty 1%;
  • wyrazić zgodę na przekazanie organizacji pożytku publicznego informacji o wysokości kwoty przekazanej na jej rzecz oraz Twojego imienia, nazwiska i adresu;
  • wpisać dane ułatwiające kontakt, np. numer telefonu czy adres e-mail.

Wypełnianie tych pozycji jest nieobowiązkowe i nie ma wpływu na realizację wniosku o przekazanie 1%!

Magdalena Rychlik

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ