DSCN8300 (Copy)

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Goszczanowie

   21 i 22 stycznia  są datami w kalendarzu, które zna każde dziecko. W tych dniach bowiem swoje święto obchodzą babcie i dziadkowie. Na ich wspomnienie uśmiechają się wszystkie malutkie twarzyczki, bo babcia i dziadek to same dobre skojarzenia. Babcia- pachnie piernikami, słodyczami i pysznym niedzielnym obiadkiem. Uwielbia opowiadać niezwykłe historie i uczy rozpoznawać kwiatki w przydomowym ogródku. Dziadek – to oaza spokoju, uczy jeździć na rowerze, cichaczem daje kieszonkowe na lody, tak, aby mama nie widziała. Uwielbia też chodzić z wnukami na spacery. To zapracowani ludzie. Troszczą się o wszystkich, zapominając często o sobie. Tym bardziej cieszymy się, że znaleźli czas i w poniedziałek 22 stycznia zawitali do naszej szkółki, aby tym razem ich wnuki zatroszczyły  się o nich. Na uroczystość przybyła liczna grupa gości, którą powitali uczniowie klasy I-III, pani dyrektor, nauczyciele oraz rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

W podziękowaniu za  miłość, oddanie, opiekę, jaką ofiarują codziennie swoim wnukom, uczniowie odwdzięczyli się częścią artystyczną. Były wiersze, wesołe skecze, przebrani dziadkowie z długim wąsami, piosenki i tańce.  Każdy gość otrzymał również prezent samodzielnie wykonany przez dzieci. Niech będzie pamiątką na długie lata, jak również wszystkie zdjęcia wykonane przez panią Ewę. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Żegnaliśmy dziadków z nadzieją, że w tym samym składzie spotkamy ich w następnych latach na podobnej uroczystości.

To była cudowna okazja, aby trzy pokolenia w jednym miejscu mogły miło spędzić czas. I znów rodzina zatryumfowała. Miło nam, że stało się to właśnie w naszej małej szkółce.

                                                                                              Iwona Nowosad

DSCN8282 (Copy) DSCN8289 (Copy) DSCN8303 (Copy) DSCN8307 (Copy) DSCN8325 (Copy) DSCN8327 (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ