DSC_0457 (Copy)

Dziewczyny z Drezdenka zaśpiewały w DPS-ie

Trzy młode wokalistki, które na co dzień uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku, kilka dni temu udowodniły, że nie tylko potrafią ładnie śpiewać, ale mają także ogromne serca. Wiktoria Polska, Zosia Roszak i Kasia Synowiec, bo o nich mowa, wystąpiły przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Zamyślinie. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była Iwona Poraszka, opiekunka w DPS Zamyślin.

W środowe popołudnie 31 stycznia dziewczyny przyjechały do Zamyślina, aby „pokolorować” szarą, zimową codzienność mieszkających tam starszych, często samotnych osób. I to się udało. Godzinny koncert pozwolił na to, aby na twarzach mieszkańców pojawił się uśmiech i śpiew. – Dla naszych podopiecznych to jest bardzo ważne. Jako kadra każdego dnia staramy się, aby nasi mieszkańcy czuli się tutaj dobrze. Dlatego z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować dziewczynom i ich opiekunom, że zechcieli do nas przyjechać i porwać naszych mieszkańców w otchłań muzyki – mówi pomysłodawczyni Iwona Poraszka z DPS Zamyślin. Podziękowania należą się także Burmistrzowi Drezdenka Maciejowi Pietruszakowi, który bez wahania zgodził się na użyczenie sprzętu niezbędnego do nagłośnienia imprezy. Kilka słów o naszych młodych wokalistkach. Wiktoria Polska i Zosia Roszak należą do zespołu muzyki dawnej Picoolo Arte, pod kierownictwem Adama Deneki, z którym to właśnie przyjechały do Zamyślina. Obie wokalistki występują na wielu koncertach oraz zajmują wysokie miejsca w konkursach. Dziewczyny brały udział w ogólnopolskich warsztatach wokalnych muzyki dawnej, które odbyły się w Kamieniu Pomorskim. Wiktoria w grudniu 2017r. wystąpiła na polonijnym festiwalu w Hanowerze. Najstarsza z trójki wokalistek Kasia Synowiec do Zamyślina przyjechała ze swoimi rodzicami: mamą Justyną i tatą Arturem. Kasia także występowała na polonijnym festiwalu w Hanowerze. Jej występ miał miejsce w 2016 roku. Kasia ma także wiele sukcesów na swoim koncie, m.in. zajęła III miejsce na Festiwalu Piosenki Papieskiej. Niewątpliwie jednym z jej większych sukcesów jest udział w musicalu „Akadamia Pana Kleksa”, który wystawiany był w Filharmonii Gorzowskiej. Kasia odegrała jedną z głównych ról, wcieliła się w postać czarnego charakteru Arnulfa. Jak wspomnieliśmy Kasia do Zamyślina przyjechała ze swoimi rodzicami i to właśnie im dedykowała jedną ze swoich piosenek „Cudownych rodziców mam”. – Jeszcze raz dziękuję za wspaniały koncert. To dla nas ogromna radość i oczywiście, jeśli to możliwe, zapraszamy częściej – dodała I. Poraszka z DPS Zamyślin. W rolę konferansjerów tego wydarzenia wcielili się Adam Deneka i Krzysztof Bąk.

 (kob)

DSC_0413 (Copy) DSC_0416 (Copy) DSC_0425 (Copy) DSC_0430 (Copy) DSC_0433 (Copy) DSC_0436 (Copy) DSC_0453 (Copy) DSC_0462 (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ