DSC_2644 (Copy)

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach

Spotkanie z Policjantem

W poniedziałek, 8 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komisariatu Policji w Drezdenku. Policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznych zabaw na śniegu z racji zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie rozmawiali z gościem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Z racji zbliżających się ferii zimowych policjant przestrzegł dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Policjant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Dzieci dowiedziały się również, jaką rolę pełnią elementy odblaskowe, szczególnie w okresie zimowym. Na koniec otrzymali je jako podziękowanie za zaangażowanie i aktywność w zajęciach.

Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z dzielnicowym swoimi spostrzeżeniami, odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabaw na śniegu.

                                                                                    Kinga Czujko

„Miły gość w naszej szkole”

26 stycznia odwiedził naszą szkołę bardzo miły gość. Nie zamienił z nami słowa, nie pobawił się z nami w berka, ale za to okazał się być bardzo przyjazny i sympatyczny.

Gościem, o którym mowa była agama brodata- jaszczurka, tak łagodna z natury, że w jej towarzystwie czuliśmy się bezpieczni. Pozwoliła nam się nosić, głaskać, przytulać i zrobić nam ze sobą zdjęcia. Właścicielka jaszczurki opowiedziała nam o życiu agam brodatych. Mówiła między innymi o tym, że przysmakiem tych zwierząt są owady i rośliny. Jednak, jak się później okazało, nasze towarzystwo tak bardzo spodobało się naszemu nowemu znajomemu, że nawet nie zwrócił uwagi na smakowitego owada, który posiadał dość sympatyczną nazwę – drewniak, pomimo tego, że właścicielka podstawiła mu go pod sam nos. Obcowanie z takim zwierzęciem było dla nas bardzo miłym doświadczeniem. Właścicielce agamy brodatej dziękujemy za tak cudowną, żywą lekcje przyrody.

                                                              Maria Brzozowska

„W świecie magii”

2 lutego gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę. Swoim występem zaprosił dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III  do świata magii oraz wzbudził w nich zaskoczenie i zdumienie. Na wstępie magik zaprezentował sztuczki m. in. z kartami, z chustami, z monetami, które obserwowane były przez uczniów z zapartym tchem, w ciszy i skupieniu. Następnie każdy jako asystent mógł stanąć na widowni i z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom, jak również spróbować swoich sił jako magik. Uczniowie „zachodzili w głowę” jak mogło dojść do takich „cudów” na ich oczach. Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa. Występ iluzjonisty okazał się niepowtarzalnym wydarzeniem w naszej szkole, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego małego widza.

Kinga Czujko

 

„Dzień Babci i Dziadka”

7 lutego przywitaliśmy w naszej szkole szczególnych gości. W tym dniu bowiem świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie przybyli licznie na uroczystość
i z uśmiechem na twarzach wyczekiwali występów swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęły najmłodsze w naszej szkole dzieci. Przedszkolaki, przygotowane pod okiem Pani Kingi Czujko tańczyły, ślicznie śpiewały piosenki oraz pięknie recytowały wierszyki. W oczach niektórych babć oraz dziadków dostrzec można było łzy wzruszenia. Nasze „skarby” prezentowały się naprawdę bardzo ładnie. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejny występ należał do dzieci klas I-III. Dzieci, w dość nietypowy sposób pragnęły podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość i troskliwość. Zwykle to babcie i dziadkowie opowiadają swoim wnukom bajki i różne historie, lecz w ten szczególny dzień dzieci przygotowały dla swoich gości niespodziankę w postaci teatrzyku pt. „Czerwony Kapturek”. Wspaniała gra naszych małych aktorów, cudowne stroje dzieci, żywy i wesoły scenariusz oraz piękne dekoracje sprawiły, że dziadkowie oraz babcie przenieśli się razem z nami do świata bajek.
To jednak nie był koniec niespodzianek. Nadszedł bowiem czas na wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów oraz na poczęstunek, w postaci pysznych domowych ciast, przygotowanych przez mamy naszych uczniów.
Po części artystycznej oraz poczęstunku na dzieci oraz ich babcie i dziadków czekała zabawa taneczna. Wspólne zabawy, taniec, śpiew wprawiły naszych gości w karnawałowy nastrój.
To był naprawdę wyjątkowy dzień. Myślę, że dla nas wszystkich. Miło patrzeć na zaangażowanie dzieci w wyrażanie miłości i wdzięczności swoim babciom i dziadkom oraz na dumę i radość w oczach babć i dziadków, kiedy patrzą na występy swych wnuków. I to właśnie to szczęście i rozpromienione twarze nas wszystkich w tym dniu pokazują nam, jak ważne są wspólne chwile z wnukami.

                                               Maria Brzozowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Walentynki”

9 lutego w naszej szkole podczas przerwy obiadowej została dzieciom doręczona poczta walentynkowa, którą uczniowie od środy mogli wrzucać do czerwonej skrzyneczki. Skrzynka była dość duża ale można powiedzieć, że rano 9 lutego pękała w szwach. Jak się okazało, wszystkie dzieci w ten dzień chciały pokazać swoim kolegom i koleżankom, jak bardzo ich lubią. Wspaniałe w tym wszystkim było to, że kartki walentynkowe były przez dzieci wykonane własnoręcznie. Nie zabrakło również słodkiego akcentu w ten dzień, bowiem Pani Dyrektor poczęstowała nas wszystkich pysznymi lizakami w kształcie serduszek.

Pomimo tego, że jest nas niewiele w naszej malutkiej szkole, to jednak nie brak nam szacunku i miłości do innych i zawsze o sobie pamiętamy.

                                            Maria Brzozowska

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ