IMG_0023

„Cztery rubiny” czyli spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak

  „Bez czytelnika pisarz nie istnieje…”

          Mimo trzaskającego mrozu za oknem i niezbyt sprzyjającej aury, w piątkowy wieczór 2 marca do drezdeneckiej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Tischnera zawitali tłumnie sympatycy, pasjonaci i miłośnicy literatury pięknej. Niektórzy zapewne z lekką nutą niepewności, niektórzy z pełnym wiary przekonaniem, że spotkanie autorskie z panią Magdaleną Ludwiczak będzie jednak nietuzinkowe, zaskakujące. I tak też się stało, pełna pozytywnej energii, optymizmu i miłości do literatury,  Magdalena Ludwiczak uczestnikom spotkania zdradziła o sobie chyba wszystko. Od dzieciństwa mieszka w Międzychodzie. Ukończyła Liceum Plastyczne w Poznaniu i studia wyższe na kierunku logistyka produkcji. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką. Bardzo kocha podróże i spotkania z naturą, które uwiecznia na swoich fotografiach. Pisarka debiutowała w 2015 roku powieścią „Cztery rubiny”, a bezpośrednią inspiracją do napisania powieści były wspomnienia, pamiątki, historie jej rodziny, które przechowywane ze staranną pieczołowitością i przekazywane z pokolenia na pokolenie dały początek jej pisarstwu. Kolejne powieści autorki: „Dziewczyna z zaułka”, „Tajemnica błękitnej alkowy”, „Tęskniąc w obie strony” i „Ten z naprzeciwka”  inspirowane były często autentycznymi wydarzeniami, postaciami, przedmiotami, czy miejscami, jednak jak podkreśliła pisarka, do pisania każdej powieści przygotowuje się z należytą starannością faktów, miejsc, zdarzeń, aby czytelnik rzeczywiście miał wrażenie prawdziwości fabuły i historii bohaterów.

              Jak podkreśliła pani Magdalena Ludwiczak, najważniejsze są jednak dla niej  spotkania autorskie z  czytelnikami, gdyż dają jej ogromną satysfakcję, siłę i przekonanie, że to co robi, ma  ogromną wartość i sens. Dodajmy również, że o atmosferę tak wspaniałego spotkania z pisarką zadbali również pracownicy Biblioteki Publicznej  wraz z osobą  pani dyrektor – Teresy  Debaere, oferując  uczestnikom „coś i dla ciała i dla ducha”.

            Piękne i pełne emocji, żaru, wzruszenia spotkanie autorskie z Panią  Magdaleną  Ludwiczak zapewne wlało w  serca  uczestników  wiele pozytywnych wartości, niezliczone pokłady optymizmu i stało się inspiracją do zagłębienia się w świat jej przepięknych, refleksyjnych i cudownie napisanych powieści…

                                                                                                                  Edyta   Grzechowiak

IMG_0013 IMG_0014 IMG_0015 IMG_0018 IMG_0025

 

 

                                                                               

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ