4.-Drezdenecka-Dycha

Do biegu… Gotowi… 22 kwietnia start!

Pierwsza edycja rozegrana została cztery lata temu. Za miesiąc wszyscy żądni aktywnych wydarzeń będą mieli okazję po raz kolejny sprawdzić swoje możliwości podczas Drezdeneckiej Dychy. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 22 kwietnia, limit uczestników został zaplanowany na 1000 osób, a zapisy wciąż trwają!

Biegi na dystansie 10 km cieszą się w Polsce dużą popularnością, ponieważ dla wielu biegaczy są sprawdzianem ich formy. „Dycha” to pierwszy dystans, z którym chce się zmierzyć wielu początkujących sportowców. Później zaczynamy myśleć o półmaratonie i maratonie. I dobrze – warto mieć dalekosiężne i ambitne cele. Bieg na 10 km to także świetny dystans do określania swojej formy. Możemy zatem bez nadmiernego nadwyrężania swojego zdrowia, bez narażania się, często biegać na takie odległości, jednocześnie sprawdzając czy nasza forma rośnie, jakie rezultaty przynosi nasz trening, czy poprawiamy się, czy stagnujemy. Dycha to już wyzwanie, a nie prosty, krótki dystans.

Dlaczego warto wziąć udział w drezdeneckim biegu? Na tym dystansie rozgrywa się najfajniejszy bieg w okolicy. To świetny sposób określenia swoich możliwości i sprawdzania swoich postępów. Dycha nie jest tak „kasująca” dla naszego ciała i można ją biegać dosyć często. Organizatorzy postarali się o wiele atrakcji. Do przygotowań włączyło się kilkanaście firm. Przewidziano ciekawe nagrody, a biegnąc pomagasz choremu Dominikowi.

W imieniu organizatorów pragnę podziękować firmom, które już dziś zadeklarowały chęć wsparcia najważniejszego biegu w Drezdenku. Należą do nich: Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Victaulic, Prędki Części, Powiatowe Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy w Drezdenku, Etisoft, Rehakompleks, Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku, Szkolne Koło Caritas przy ZSP w Drezdenku, Restauracja „We Młynie”, ASICS, Smurfit Kappa, Smaczna Dieta, Impresja Krzysztof Chełmiński, JagodaPhotoSession, Squeezy Polska, Agroturlot, REMI, Soundbase – scena, światło, dźwięk, multimedia. Te nazwy świadczą o tym, że to jest impreza biegowa, w której nie może Ciebie zabraknąć!

Nie zastanawiaj się – startuj z nami.

Katarzyna Jenek

26178872_1764831803821969_1480085135_o_1 PLAKAT DYCHA 2018

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ