20180316_145541-1 (Copy)

Odnowiona Szkoła Podstawowa w Niegosławiu

 W listopadzie 2017r. w Szkole Podstawowej w Niegosławiu rozpoczęto remont, który realizowany był  w ramach projektu: „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Niegosławiu z wykorzystaniem instalacji OZE oraz przebudową instalacji c.o.”

 Prace obejmowały:

  • termomodernizację budynku
  • wykonanie instalacji fotowoltaicznej
  • przebudowę instalacji c.o.

      Przez kilka zimowych miesięcy szkoła otoczona była rusztowaniami. Wewnątrz przechadzali się robotnicy, którzy coś wiercili, wycinali, składali  i malowali. Zaczęliśmy się nawet do tego przyzwyczajać.

Na szczęście nastał dzień, w którym  te wszystkie utrudnienia się skończyły i teraz mamy szkołę na miarę XXI wieku. Nowoczesny wygląd budynku jest też piękną wizytówką Niegosławia.

W związku z zakończeniem remontu 19 marca 2018r. w Szkole Podstawowej  w Niegosławiu odbyła się uroczystość, na którą przybyło wielu gości m. in. Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, radni Rady Miejskiej Drezdenka, dyrektorzy szkół podstawowych, sołtys Niegosławia oraz wykonawcy inwestycji. Gości powitała dyrektor szkoły Iwona Nawrot-Sikora wraz z nauczycielami i przewodniczącą Rady Rodziców – Hanną Pochrząszcz, a uczniowie swoimi występami uświetnili całą imprezę. Po krótkich występach artystycznych i podziękowaniach, goście udali się na mały poczęstunek, podczas którego mogli skosztować pyszny tort oraz obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą zmiany, jakie zaszły w naszej szkole w ostatnich latach.

         Wszyscy cieszymy się z pięknej i nowoczesnej szkoły. Nauczyciele i uczniowie zgodnie mówią, że teraz praca i nauka będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Katarzyna Jaroszewicz

Szkoła Podstawowa w Niegosławiu

DSCF5560 (Copy) DSCF5573 (Copy) DSCF5630 (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ