20180404_110135 (Copy)

CO NOWEGO W SZKOLE W STARYCH BIELICACH?

               Marzec, choć ponury i zimny, przyniósł nam wiele miłych chwil. 8 marca chłopcy z naszej szkoły sprawili swoim koleżankom oraz nauczycielkom niespodziankę. Aby umilić nam wszystkim ten wyjątkowy dzień, postanowili wręczyć każdej z nas podarunek w postaci pięknego kwiatka. Byłyśmy wszystkie bardzo zaskoczone, ponieważ w naszej szkole jest niewielu chłopców, a pech chciał, że w tym okresie większość z nich była nieobecna z powodu choroby. Jednak ich chęć okazania wszystkim kobietom, tym małym i tym dużym, szacunku i sympatii była tak ogromna, że postanowili w ten jeden dzień stawić się w szkole i obdarować nas wszystkie nie tylko kwiatkiem, ale również uśmiechem i miłym słowem. Bardzo im za to dziękujemy. Dzięki nim bowiem ten dzień był dla nas pełen radości.

              Kolejnym miłym wydarzeniem w szkole było powitanie pierwszego dnia wiosny. Brak słońca, zieleni zmobilizował nas wszystkich do zorganizowania pochodu z marzanną na czele. Aby zbudzić wiosnę, użyliśmy głośnych instrumentów oraz wesołych okrzyków. Przemarsz zakończyliśmy paleniem naszego symbolu zimy – marzanny oraz pieczeniem ziemniaków w ognisku. Mamy taką cichą nadzieję, że zima na dobre się z nami pożegnała i przez najbliższe miesiące do nas nie powróci.

Witanie wiosny to wspaniały moment, aby przypomnieć dzieciom ważne informacje z zakresu ochrony środowiska. Aby przekaz był dla dzieci bardziej czytelny, skorzystaliśmy z okazji i uczennice klasy I-III udały się do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku na spektakl ekologiczny pt. „Zabawki w opałach”, z którego dowiedziały się czym jest niska emisja, smog, jak segregować śmieci, co zrobić z elektrośmieciami oraz poznały konsekwencje palenia śmieci w piecu.

            Marzec przyniósł nam również szkolne sukcesy. Nasz przedszkolak, Patrycja Kurniewicz, otrzymała wyróżnienie w II Gminnym Konkursie Logopedycznym, natomiast uczennica klasy II, Patrycja Błoch, zdobyła I miejsce w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gościmiu. Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!

                   W marcu, tuż przed świętami, zorganizowaliśmy w naszej szkole wspólne malowanie jaj, na które zostali zaproszeni rodzice wszystkich dzieci. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci ze zwyczajami wielkanocnymi oraz integracja przez wspólną zabawę. Rodzice z chęcią przyłączyli się do ozdabiania jajek, stosując różne metody ich dekorowania. W ten wyjątkowy czas mieli bowiem okazję zwolnić tempo w przedświątecznym pośpiechu, spędzić mile czas w towarzystwie dzieci oraz popisać się swoimi ukrytymi talentami. Spod ich rąk oraz spod rąk dzieci wychodziły prawdziwe dzieła sztuki. Byłyśmy pod wrażeniem wielkiego zaangażowania w wykonywanie pisanek. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, co wprowadziło nas w cudowny nastrój zbliżających się świąt.

                                                                               Maria Brzozowska

20180308_105534 (Copy) 20180309_114257 (Copy) 20180326_110608 (Copy) 20180326_111026 (Copy) 20180326_114400 (Copy) 20180328_120433 (Copy) 20180328_120443 (Copy)

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ