bezNazwy3 (Copy)

Biegaj razem z nami!

Moje życie tak się potoczyło, że kilka lat temu wyjechałem do Szczecina. Ale często przyjeżdżam do Drezdenka, do rodziców, odwiedzam przyjaciół i miejsca, które szczególnie, z różnych względów lubię. Zawsze wybieram się do Rezerwatu jeziorka Łubówko, by pobiegać w pięknym otoczeniu przyrody. Piękna pogoda, super widoki, czyste powietrze i cudowne uczucie endorfinowe po bieganiu dały mi pomysł, by zorganizować bieganie w grupie.

W czasie świątecznego treningu, pod hasłem „Wybiegać Marzenia”, wpadłem na pomysł, aby grupa, którą zorganizuję, nazywała się FSD RUN DREZDENKO. Pierwsze wspólne bieganie zorganizowaliśmy w rocznicę moich urodzin. Dzięki pomocy Kasi Jenek, władz miasta i przychylności Nadleśnictwa Smolarz, udało się zgromadzić wiele osób z Drezdenka i okolicznych miejscowości, które uczestniczyły w biegu pod nazwą Urodzinowy Halfmarathon FSD, na urozmaiconej trasie nieopodal Nadleśnictwa. Po udanym pierwszym spotkaniu biegowym zacząłem organizował kolejne.

Wyjątkowym wydarzeniem było wspólne bieganie w „Ośrodku za Lasem”, w Gościmiu, w którym wzięło udział ok. 200 osób i gość specjalny, legenda polskiego biegania, pan Jerzy Skarżyński, autor książek „Biegiem przez życie” i „Biegiem po zdrowie”.

W miarę upływu czasu nabieraliśmy coraz większego rozpędu. Zamówiłem w firmie Chupacabra z Krakowa, produkującej m.in. markową odzież sportową, 240 super koszulek biegowych Z roku na rok liczba biegających się zwiększa. Niektórzy osiągnęli już duży stopień wybiegania, trenując dodatkowo 3 i więcej razy w tygodniu, i poczuli się na tyle silni, że z powodzeniem startują w największych maratonach, półmaratonach i biegach na mniejszych dystansach, organizowanych w kraju i za granicą. Wielu biegaczom udało się zdobyć koronę półmaratonów, a w tym roku nawet koronę maratonów. Grupę zrzeszoną w FSD RUN Drezdenko trenuje Jacek Gwóźdź.

FSD RUN Drezdenko jest grupą pozytywnie zakręconych osób z Drezdenka i okolic, której pasją jest bieganie. Liczy ona 294 członków, ale jest grupą otwartą i każdy chętny może do niej przystąpić, a następnie trenować razem z nami. Informacji, także o terminach biegów, należy szukać na:  https://www.facebook.com/groups/1589189374694828/.

Wszystkim, którzy czują się na siłach, polecam bieganie, które sprowadza radość, dzięki niemu częściej się uśmiechamy, problemy znikają i poznajemy wielu wyjątkowych ludzi.

Serdecznie wszystkich zapraszam na wspólne bieganie.

 Prezes FSD RUN DREZDENKO Maciej Witczuk

Foto: Agnieszka Gierłowska

DSC06566 (Copy) DSC06574 (Copy) DSC06581 (Copy) DSC06585 (Copy) DSC06586 (Copy) DSC06932 (Copy) DSC06935 (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ