julita_1

Julita i Blanka Pfal w finałach Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Siostry z Drezdenka, Julita i Blanka Pfal zagrały w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się w czwartek w Nowej Soli. Dziewczyny grają w barwach zespołu MUKS Stilon Gorzów (w okolicy nigdzie bliżej nie ma dziewczęcego klubu). Sam turniej ma już dwunastoletnią historię, a jako młody chłopiec grał w nim m.in. Arkadiusz Milik. Starsza z sióstr – Blanka grała w kategorii wiekowej U-12. Jej drużyna w finale, która gra w kategorii U-10. Nie dość, że jej drużyna zwyciężyła w finale wojewódzkim i pojedzie na finały do Warszawy, to Julitka została wybrana Najlepszą Bramkarką w swojej kategorii! I tu pojawia się niesamowita historia, ponieważ Julita ten turniej zaczynała jako zawodnik w polu. W pierwszym meczu jej koleżance z drużyny, która stała na bramce najzwyczajniej „nie szło”. Od następnego meczu trener postawił Julitę pomiędzy słupkami. I to dzięki jej charyzmatycznej obronie jej drużyna zwyciężyła i jedzie do Warszawy. Od niedzieli będziemy mogli podziwiać jej grę na Stadionie Narodowym w finałach ogólnopolskich!

Ci, którzy choć trochę interesują się naszą lokalną piłką nożną wiedzą, że siostry Julita i Blanka, to córki Wojciecha Pfala. W. Pfal, piłkarz od najmłodszych lat, to obecnie prezes KS Lubuszanin Drezdenko, trener „młodzików” i zawodnik drugiego zespołu. Dziadek dziewczyn, Paweł Pfal także grał w piłkę, ale większość pamięta go jako trenera żółto-niebieskich. Wujek, Krzysztof Pfal to także piłkarz, a obecnie trener Uranu Trzebicz. Można śmiało rzec, że jeśli chodzi o dyscyplinę sportową, to we krwi Julity i Blanki płynie piłka nożna. Gratulacje dla rodziców dziewczyn – dla pani Ani i pana Wojtka, za konsekwencję w dążeniu do ciągłego rozwijania pasji swoich córek.

Na koniec warto dodać, że przed rokiem to starsza z sióstr – Blanka grała w finałach na Stadionie Narodowym. Reprezentowała kategorię wiekową tę, w której teraz gra jej młodsza siostra, czyli U-10. Przed rokiem jej drużyna MUKS Stilon Gorzów zajęła 5. miejsce. Czy Julitce uda się powtórzyć sukces siostry? A może jej drużyna będzie jeszcze lepsza? To okaże się za kilka dni. My gorąco trzymamy kciuki i dopingujemy Julitę oraz jej drużynę w rozgrywkach na Stadionie Narodowym w Warszawie.

(kob)

Blanka

Blanka

Julita

Julita

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ