31655602_884093298439586_8965840935883636736_n

W XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wezmą udział młodzi posłowie z Drezdenka!

Wszystko zaczęło się 27 lutego br., gdy organizatorzy podali temat tegorocznej rekrutacji, który brzmiał „Posłowie pierwszego sejmu niepodległej”. Bartek Jędrzejczak i Mateusz Krysa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku od razu zabrali się do działania. Zaprojektowaliśmy ulotki i plakaty, które później rozdawaliśmy, prowadziliśmy konsultacje ze społecznością Drezdenka, propagowaliśmy wiedzę o naszym pośle – Józefie Londzinie na portalach społecznościowych i zorganizowaliśmy prelekcję o Józefie Londzinie dla uczniów naszej szkoły w Urzędzie Miejskim w Drezdenku. Tak wyglądał nasz projekt, ale co dalej?

30 kwietnia 2018r., równo o godzinie 13:00, na witrynie Sejmu Dzieci i Młodzieży pojawiły się wyniki rekrutacji. Są one dla nas bardzo zadowalające, ponieważ udało się! Zostaliśmy posłami na XXIV kadencję Sejmu Dzieci i Młodzieży! Nasza kadencja potrwa rok, ale w Sejmie na posiedzeniu spotkamy się tylko raz – 1 czerwca 2018r. Ze swojej strony obiecuję, że przez cały rok będę prężnie działał jako młodzieżowy poseł.

Dziękujemy serdecznie Burmistrzowi Drezdenka Maciejowi Pietruszakowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2, Zbigniewowi Kubasikowi, dyrektor Elżbiecie Gławdel, radnym powiatowym oraz naszym wspaniałym wychowawcom i klasom za wsparcie, jakie od was otrzymaliśmy. Bez was by się nie udało!

Za wsparcie medialne dziękujemy „Gazecie Drezdeneckiej” i gazecie „Drezdenko Bez Cenzury”.

Bartek Jędrzejczak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ