IMG_20180509_111808_1

NA NIE ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ

9 maja 2018r. w  Centrum Promocji Kultury w Drezdenku  odbył się III Powiatowy Konkurs na temat wiedzy o życiu i twórczości Henryka  Sienkiewicza pod hasłem „NIE TAKI SIENKIEWICZ STRASZNY” . Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, która jak zwykle wszystko dopięła na ostatni guzik i stworzyła niezapomnianą, serdeczną atmosferę. Do udziału w tegorocznej  edycji przystąpili reprezentanci 6 szkół naszej gminy: SP nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku, SP nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku, SP w Niegosławiu, SP w Trzebiczu,  SP nr 3 w Drezdenku oraz my, czyli SP w Goszczanowie. Emocje przed konkursem sięgały zenitu- Sienkiewicz przecież, jak każdy o tym wie, to niełatwy orzech do zgryzienia. Tak bardzo się w swoim życiu „rozjeździł” i „rozpisał”, że nie wszyscy byliby  w stanie to spamiętać. No, może nie wszyscy, ale nie nasze zuchy!

Udowodniły bowiem, że Sienkiewicz dla nich „nie taki straszny” i choćby odbył więcej podróży, napisałby  jeszcze więcej utworów i poślubiłby kolejne Marie, to i tak nie ugięłyby się pod ciężarem tej wiedzy.

Naszą szkołę reprezentowała niezawodna drużyna dziewcząt: Amelia Wiśniewska z kl. IV, Nikola Marchewka z kl. V oraz Hania Karalus z kl.VI, która, ku uciesze nauczycielki języka polskiego, zajęła w tych zmaganiach I miejsce, zdobywając na 58 możliwych punktów do zdobycia, aż 56.

Radość  była tym większa, gdyż poprawiliśmy wynik z roku ubiegłego z 2. miejsca na pierwsze.

Anna Babik

 

                                                                                         

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ