IMG_20180518_133412992~2

Sukcesy Szkolnego Koła Teatralnego „Psotne Duszki” z Goszczanowa

         Koło teatralne „Psotne Duszki” działa już w naszej szkole od kilkunastu lat. Celem nadrzędnym pracy zespołu jest radość tworzenia, a później gotowość zaprezentowania końcowego produktu widzom. Trupa przyciąga do siebie uczniów, którzy lubią tworzyć, bawić się i rozwijać zainteresowania aktorskie. Każde spotkanie  jest dla dzieci przygodą, podczas której: zdobywają nowe doświadczenia, uczą się polegać na innych, umacniają więzi koleżeńskie, walczą ze swoimi słabościami.

        Zespół chętnie integruje się ze środowiskiem lokalnym, przygotowując inscenizacje na uroczystości oraz mierzy się z innymi zespołami w różnorodnych przeglądach i konkursach.

      Cieszy nas to, że czasami nasze występy  zostają docenione w powiecie i województwie.  W pamięci mamy niezapomniane kreacje aktorskie uczniów, którzy już  dawno temu ukończyli naszą szkołę, ale również tych, którzy nadal są z nami. Dzięki ich wytrwałości, zapałowi i niebywałym zdolnościom, nasze Psotne Duszki mają tak cudowny bagaż doświadczeń.

     Ten rok jest dla nas wyjątkowo udany. W grudniu na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych o Puchar Burmistrza  Drezdenka zostaliśmy uhonorowani pierwszym miejscem. Nagrodę tę potraktowaliśmy jak zapalnik do dalszej, wytężonej pracy. I faktycznie ten zapał i poświęcenie małych aktorów przyniósł nam kolejną radość, bowiem w dniu 16 maja w Strzeleckim Ośrodku Kultury, podczas  powiatowych eliminacjach Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE, otrzymaliśmy nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Sulęcinie.

        Ponadto nasi pierwszoplanowi aktorzy: Hania Karalus i Bartek Brzóska otrzymali nagrody specjalne za wyróżniającą grę aktorską.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i gotowi do dalszych, aktorskich psot.

   Iwona Nowosad, opiekun Koła

_JPS1613 _JPS1624 _JPS1627 32531868_1662475793821670_8627723647005491200_o~2 DSC_2743~2 DSC_2756~2

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ