DSCN9670_1-692x360

„BIJEMY REKORD DLA KINGI”

Pod takim hasłem w dniu 1 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się impreza charytatywna połączona z obchodami Dnia Dziecka na sportowo. Jest ona organizowana dla Kingi Bździel – 36-letniej instruktorki zumby, która wielokrotnie angażowała się w pomoc dla potrzebujących poprzez bezpłatne warsztaty zumby podczas różnych imprez (m.in. organizowanych przez naszą szkołę – http://drezdenecka.pl/2015/11/11/ruch-z-sensem-czyli-charytatywna-zumba-party/), a teraz sama potrzebuje pomocy, gdyż boryka się z nowotworem. Chcemy ją wesprzeć psychicznie (poprzez bicie rekordu osób jednocześnie tańczących zumbę jako symbolu zjednoczenia się z Kingą w walce z chorobą) oraz finansowo (poprzez zbierane dobrowolne datki na jej leczenie). Prócz zajęć zumby odbędą się też zajęcia salsy i zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej placówki. Stworzymy też księgę pamiątkową dla Kingi („Ściana dobrych życzeń”), do której wpiszą się uczestnicy imprezy z życzeniami zdrowia dla niej. Dla uczestników imprezy przygotowano też szereg innych atrakcji:

– ciekawe zajęcia prowadzone przez kadrę „Trójeczki” („Poliglotą być”, „Łamigłówki mądrej sówki”, „Pisze, czytam, rozumiem”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”), gry i zabawy animacyjne, foto budkę, stoisko pszczelarskie;
– malowanie twarzy dla najmłodszych;
– kawiarenkę, w której serwowane będą domowe wypieki;
– grillowaną kiełbaskę;
– loterię recyklingową (każdy, kto przyniesie 2 kg makulatury lub 30 plastikowych nakrętek lub 10 aluminiowych puszek otrzyma kartę zadaniowa do wykonania, po której wypełnieniu – zaliczeniu odpowiednich punktów/stoisk będzie mógł wziąć udział w loterii).
Akcję pomocy dla Kingi oraz dzień dobrej zabawy dla podopiecznych SP 3 i lokalnej społeczności nasza placówka organizuje przy zaangażowaniu licznego grona ludzi dobrej woli (zwłaszcza rodziców uczniów i pracowników szkoły, Rady Rodziców), a także dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy (szkoła wygrała grant w ramach programu „Młodzi w Akcji” – „Udostępnij to!”) oraz od licznych miejscowych firm i  osób prywatnych, za co szczerze dziękujemy.
Do udziału w imprezie zapraszamy społeczność naszej szkoły oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wesprzeć nas w tym działaniu. Razem możemy więcej!

Grupa projektowa SP 3

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ