dav

Zespoły „Złoty Wiek i „Orły 60+” wystąpiły w XXVI Spotkaniach Wykonawców Piosenki Kresowej „Kresoviana 2018”

W dniu 27.06.2018r. zespoły śpiewacze: „Złoty Wiek” i Orły 60+, działające przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, uczestniczyły w XXVI Spotkaniach Wykonawców Piosenki Kresowej „Kresoviana 2018” w Gorzowie Wlkp.

Pięknie zorganizowana impreza na Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy miała na celu prezentację piosenek, w których jest ogromny ładunek  emocjonalny i sentymentalny, ładunek miłości do dawnych Kresów Wschodnich. Gorzowskie Spotkania „Kresoviana” nawiązują  do ogólnopolskich festiwali piosenki kresowej  w Mrągowie, Nowym Sączu, Brzegu, Węglińcu, a także do imprez organizowanych przez inne oddziały związane z tą kulturą.

Było sympatycznie, miło, wesoło i kolorowo. Takie spotkania umożliwiają zespołom wymianę doświadczeń, pomysłów, nawiązują się nowe propozycje współpracy na późniejszy czas.

W wydarzeniu brało udział 30 zespołów śpiewaczych, chórów, solistów, młodzieży oraz dzieci. Gościem specjalnym był zespół Fidelis z Przemyśla, który powstał w 1987r. i prezentował typowo lwowski repertuar, rozbawiając swoim występem  zebraną publiczność.

Maria Szmyt (uczestniczka festiwalu)

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ