1

„Bijemy rekord dla Kingi”

1 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku zorganizowany został Dzień Dziecka połączony z akcją charytatywną „Bijemy rekord dla Kingi”. Kinga jest instruktorką Zumby, wielokrotnie angażowała się w pomoc innym ludziom, teraz zmaga się z chorobą nowotworową. Postanowiliśmy więc wspomóc ją poprzez tę charytatywną imprezę, podczas której zbierano dobrowolne datki na kosztowne leczenie.

O godz. 10.00 rozpoczęliśmy imprezę biciem rekordu w jednoczesnej ilości osób tańczących zumbę, było nas 378, co uwieczniła kamera TVP Gorzów oraz nasz fotograf (zdjęcia i film do obejrzenia na naszym FB oraz w galerii). Równocześnie można było zdobyć nagrodę, pokonując stanowiska zadaniowe, którymi były: stoisko pszczelarskie, pierwsza pomoc przedmedyczna (prowadzona przez pracownice PSSE z Drezdenka), zmagania z językiem niemieckim i angielskim, „Łamigłówki mądrej sówki”, „Piszę, czytam, rozumiem”, fotobudka, gry i zabawy sportowe, zabawy animacyjne. Wszystkim dopisywał dobry humor, a z nieba lał się żar.

Podziękowania należą się rodzicom (za przepyszne ciasta na stoisko z łakociami), a także sponsorom akcji: Mieczysławowi Antczakowi, Donacie i Tomaszowi Wilento, Honoracie Fuczyło, Telemax – Krzysztof Kąkol, Auto Myjni Drezdenko, Radzie Sołeckiej wsi Trzebicz, Piekarnii Hert z Gościmia, Nadleśnictwu Smolarz, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Malwinie Łubniewskiej – sklep w Osowie i oczywiście społeczności szkolnej, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom „Trójeczki”, którzy z zaangażowaniem przyczynili się do powodzenia imprezy. Całą zebraną kwotę wraz z życzeniami zdrowia przekazano Kindze, która ze wzruszeniem dziękowała za zorganizowaną akcję.

Kamila Steblecka

2 3 4

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ