IMG_20180607_122318 (Copy)

SPOTKANIE Z JOANNĄ KRZYŻANEK W BIBLIOTECE

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku zorganizowane zostało spotkanie z Joanną Krzyżanek – autorką bajek dla dzieci. W spotkaniu tym wzięły udział m. in. dzieci z Publicznego Przedszkola w Drezdenku (pięciolatki wraz z wychowawcą Katarzyną Sobczyńską oraz sześciolatki wraz z nauczycielką Emilią Szczęsną).

Zmierzając do biblioteki, rozmyślałam o tym, jak trudno pod koniec roku szkolnego pozyskać uwagę naszych przedszkolaków i zainteresować ich czymś. Zbliżające się wakacje oraz warunki pogodowe nie ułatwiają nam, nauczycielom, tego zadania. Martwiłam się więc, czy zajęcia organizowane tego dnia w bibliotece spotkają się z zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. A tu taka miła niespodzianka! Dzieci, z zapartym tchem, ze wzrokiem utkwionym w panią Joannę i bez cienia znudzenia na twarzy, uczestniczyły w spotkaniu z autorką. Na sukces tego spotkania złożyły się niewątpliwie wspaniała osoba pani Joanny (miła, uśmiechnięta, otwarta), jej niezwykłe, dostosowane do młodego odbiorcy, umiejętności oratorskie oraz oczywiście ciekawe pozycje książkowe. Spotkanie podzielone zostało na trzy części. Najpierw autorka opowiedziała, zapierającą dech w piersi, historię powstania jej pierwszej książki (gotowy „rękopis” zaginął bowiem w tajemniczych okolicznościach
i odnalazł się dopiero po latach). Następnie wprowadziła dzieci  w świat swojej twórczości, prezentując im wybranych bohaterów oraz streszczając poszczególne przygody. Bibliotekarza Emiliana, Lamelię Szczęśliwą oraz gąskę Walerię przywiozła nawet ze sobą. Trzecia część spotkania należała do młodych słuchaczy. Zgromadzone w bibliotece dzieci mogły zadawać pytania, opowiadać o swoich przygodach, a nawet „sprzedać” swój dowcip. Pani Joanna chętnie rozdawała dzieciom autografy i wpisywała dedykacje do książeczek, a kolejka była długa… Wspólna fotografia zakończyła to niezwykle ciekawe spotkanie.

 Jeszcze przez kilka dni po wizycie w bibliotece dzieci wspominały panią Joannę. Podpytywały, gdzie można kupić książki pani Krzyżanek. Sprawdzały, czy Bajka pachnąca czekoladą, naprawdę pachnie. Najbardziej cieszy mnie to, że z wielkim zainteresowaniem słuchają  kolejnych książek Joanny Krzyżanek. Jestem zadowolona, że mogłam z moimi podopiecznymi wziąć udział w tak dobrze zorganizowanym i profesjonalnie poprowadzonym spotkaniu promującym czytanie. Prosimy o więcej!

Katarzyna Sobczyńska

IMG_20180607_123227 (Copy) IMG_20180607_123835 (Copy)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ