5b3bb1b0a1e2d_p

MMTPN Saller Dobiegniew Cup 2018 Z AKADEMIĄ PIŁKARSKĄ REISSA DREZDENKO I KS RADOWIAK DREZDENKO!

W okresie od 2 do 7 lipca odbyła się 24 edycja MMTPN Saller Dobiegniew Cup. W tym roku nasze miasto na tym turnieju reprezentowały zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa (w kategorii Orlik U-11) i Akademii Piłkarskiej Reissa Radowiak (w kategorii Trampkarz U-15). 29 zawodników z naszej Gminy od poniedziałku do soboty przebywało w Ośrodku Kolonijno-Sportowym im. Brata Krystyna na Długiem i stamtąd w wyznaczonych godzinach dojeżdżaliśmy na mecze. Liczna kadra młodych piłkarzy przez tydzień czasu znajdowała się pod opieką trenerów Michała Kaczmarka, Radosława Bugały i Damiana Matela-Libera, którzy oprócz intensywnego grania zapewniali liczne rozrywki dostępne na ośrodku (Beach Soccer, turniej w FIFA18, wypady nad jezioro). W każdej kategorii rozgrywane było minimum 8 meczów (po 2 mecze dziennie!) więc grania było naprawdę sporo. Najważniejsze, że przy takim wyczerpaniu i zmęczeniu radość po zdobyciu 1. miejsca w kategorii U-15 była ogromna, a uśmiechy widać do tej pory na treningach! Pierwszy raz w historii drezdeneckiej piłki udało się zwyciężyć w tym turnieju! Po emocjonującym półfinale, gdzie awansowaliśmy dopiero po rzutach karnych (w meczu 0:0, 5:3 r.k.) apetyt na zwycięstwo mocno wzrósł i emocje udzielały się już od samego rana. Jednak kadra trenerska umiejętnie starała się ściągać z młodych piłkarzy presję, co spowodowało większy spokój i niepotrzebne nerwy zostawili daleko za sobą. Atmosfera spotkania finałowego z Zorzą Rolewice była niesamowita ze względu na otoczkę tego spotkania. Pierwszy raz graliśmy przy pełnych trybunach wypełnionymi po brzegi rodzinami zawodników z Drezdenka i Rolewic oraz większością zawodników z 55 zespołów uczestniczących w tym turnieju (po naszym finale było oficjalne zakończenie turnieju). Na meczu było również obecnych wielu delegatów i kibiców postronnych. Finał po doskonałej grze wygrywamy 1:0! Kto był, ten widział grę młodych piłkarzy! A kto nie, to zapraszamy częściej na mecze w nowym sezonie 2018/2019 (już w starszej kategorii Junior Młodszy) na boisko przy placu Sportowym w Drezdenku! Dodatkową motywacją był wspólny doping Moreny Gdańsk i zawodników z naszego młodszego rocznika, którzy w swojej kategorii odpadli po zaciętym meczu w ćwierćfinale z zespołem Byki Słupsk (wynik 2:3). Niewiele nas dzieliło od podium również w tej kategorii. Dla naszego starszego zespołu była to doskonała weryfikacja i sprawdzian przed szerszą publiką oraz pokazanie swojego modelu gry opartego na portugalskiej metodologii szkolenia (plan szkoleniowy APR wszystkich lokalizacji). Od najmłodszych lat szkolimy na fundamentach gry, które są doskonalone przez cały cykl szkolenia. Grupa Trampkarzy po 4 latach sumiennych treningów w Akademii Piłkarskiej Reissa pod okiem koordynatora i trenera Wiesława Kaczmarka, trenera Karola Szczygielskiego i trenera Damiana Matela-Libera od sezonu 2017/2018 przeszła na pełnowymiarowe boisko i pod nazwą APR Radowiak Drezdenko występowała w lidze Trampkarzy młodszym rocznikiem. Zespół prowadzi wspólnie trener Michał Kaczmarek i trener Radosław Bugała, którzy również pracują z młodszymi rocznikami APR na Orliku, a od nowego sezonu na boisku Radowiaka będą prowadzili również dodatkowe treningi dla Młodzika. Duet trenerski po ciężkim roku pracy pomógł zawodnikom w złapaniu większych przestrzeni boiska i nauczył taktyki oraz doskonalił  technikę, motorykę i skupiał się dość mocno na pracy mentalnej, co jest bardzo ważne na tym etapie szkolenia, a często lekceważone przez innych. Zapewniamy tej grupie (a od sierpnia również Młodzikom) 4 treningi w tygodniu! 2 na Orliku i 2 na boisku Radowiaka i mecz mistrzowski na weekend! Każdy z trenerów ma swój wkład w sukces zespołu, ponieważ w naszym systemie każdy z zawodników ma styczność ze wszystkimi trenerami na każdym z treningów. Na Orliku doskonalimy fundamenty gry i pracujemy nad przygotowaniem motorycznym (trenerzy Wiesław, Damian i Karol), a na dużym boisku uczymy się taktyki (trenerzy Michał i Radosław). Staramy się naszym systemem dawać jak najwięcej w celu ciągłego rozwoju! Wybierając się na tygodniowy turniej jechaliśmy z nastawieniem na dobrą zabawę (piłka ma sprawiać radość), spędzenie ze sobą wspólnego czasu i zintegrowanie się. Ze strony sportowej mieliśmy być ciągle wierni swojemu modelowi gry, który cały czas trenujemy! Jesteśmy podwójnie zadowoleni, że w kategorii wiekowej dla roczników 2003/2004 nasza kadra składała się z 7 zawodników, którzy mogliby jeszcze wystąpić w młodszej kategorii Młodzik na mniejsze boiska (5 z 2005, 2 z 2006, 6 z 2004 i 3 z 2003). W rok czasu poczyniliśmy milowy krok w tworzeniu nowego klubu, którego głównym założeniem za 2-3 lata będzie kadra składająca się przede wszystkim z naszych wychowanków! Z tego miejsca należą się podziękowania przede wszystkim młodym piłkarzom, którzy rok temu w czerwcu zwyciężyli w finałach WLLP w Baranowie k. Poznania i za swoimi plecami pozostawili 100 innych lokalizacji i to głównie z ich inicjatywy dalej chcieli grać w barwach APR. Tak rozpoczęła się współpraca z Radowiakiem i to tam za jakiś czas nasi młodzi piłkarze będą debiutować w możliwie jak najszybszym czasie w piłce seniorskiej. Również chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom, którzy znacząco przyczynili się do tego wyjazdu i to dzięki nim wspomnienia pozostaną na całe życie! Uśmiechy i radość dzieci, zarażanie pasją do sportu i wychowanie poprzez sport w naszej pracy są najważniejsze! A mamy nadzieję, że dzięki tym założeniom uda się wychować kilku znakomitych piłkarzy! Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze! Jak to się mówi żargonem piłkarskim „boisko zweryfikuje”.

Michał Kaczmarek

Radość po zwycięstwie w finale widoczna gołym okiem

Radość po zwycięstwie w finale widoczna gołym okiem

Młodzi piłkarze podczas ceremonii otwarcia z kadrą trenerską APR w obecności Piotra Reissa i prezesa LZPN Roberta Skowrona oraz kierownika Klubu Radowiak Tomasza Kopali

Najlepszym zawodnikiem w kategorii U-15 został kapitan APR Radowiak Drezdenko Norbert Kudłaszyk. Los chciał, że przed turniejem wyznaczony do wręczania nagród z ramienia Lubuskiego Związku Piłki Nożnej został członek Zarządu LZPN nasz koordynator i trener Wiesław Kaczmarek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ