2

Dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku

22 września 2018 r. w naszej placówce odbył się VI Piknik Rodzinny pod hasłem „W drodze do niepodległości”. Integrację połączono z obchodami przypadającej na listopad setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowane przez organizatorów stoiska tematycznie związane były z zagadnieniami odnoszącymi się do naszej ojczyzny i jej historii.

Pomimo początkowo niesprzyjającej aury na ustach wszystkich zagościły uśmiechy. Tradycyjnie już bawili się z nami podopieczni OREW w Drezdenku, którzy od kilku lat uczestniczą w imprezach organizowanych przez naszą szkołę. Uczniowie i ich rodzice mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego kraju m.in. poprzez odgadywanie postaci wielkich Polaków, rozwiązywanie zagadek historycznych, pisanie z pamięci hymnu Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „Jak Polska długa i szeroka”, gdzie odkrywano ciekawe miejsca w naszym państwie oraz punkt „Polska – nasza ojczyzna” ukazujący Polskę okiem dzieci, młodzieży i rodziców. Na stanowisku „Mądry Polak dba o swoje środowisko” uczono jak prawidłowo segregować śmieci – tym samym nasza szkoła przyłączyła się do Jubileuszowej 25 Akcji „Sprzątanie świata – Polska” obchodzonej w tym roku pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Te „Warsztaty na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich recyklingu ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych”, których realizatorem była Fundacja RECAL, odbyły się w ramach programu organizowanego przez UM Drezdenko. Punkt „Polskie dobra natury” przedstawiał dobroczynny wpływ miodu na nasze zdrowie; na stanowisku „Polak mądry po szkodzie” przypominano stare polskie przysłowia, rozwiązywano zagadki i rebusy. W barwy narodowe można było pomalować twarz na placu apelowym, gdzie odbywały się również animacje dla uczestników i zaproszonych gości. Serca i ciała rozgrzała zumba prowadzona przez charyzmatycznego p. Krzysztofa Wielkopolskiego oraz animatorki z grupy tanecznej Hajdasz – za co pięknie dziękujemy. Dla smakoszy serwowano grilla, grochówkę, przepyszne ciasta z „Kawiarenki pod chmurami” (pieczone przez rodziców uczniów), a na dokładkę można było zadowolić się popcornem i watą cukrową zakręconą przez uczniów ZSP Drezdenko pod egidą Caritasu. Każdy uczestnik Pikniku wyszedł z nagrodami uzyskanymi w loterii fantowej, których fundatorami byli: „Mabert” Hubert Włudarz, Nadleśnictwo Karwin, Nadleśnictwo Smolarz, Campanulla Małgorzata Grabowska, Apteka Moniki Kapiczak, PHU Kamil Tutka, Akademia Piotra Reissa oraz Rada Rodziców przy SP nr 3 w Drezdenku.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

Kamila Steblecka

3 4 5 6 7 8 9

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ