12249915_920358888019765_3157905536552223716_n-660x360

„Paczki Solidarności”

          Czym były „Paczki Solidarności”? Jak wyglądało życie ludzi w Polsce w latach 80-tych? Dobra pomoc, czyli jaka? – na te i wiele innych pytań odpowiedzą w tym roku uczestnicy V edycji Solidarnej Szkoły – programu aktywnej edukacji historycznej realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności, który będą wdrażać w życie uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.

            Historia naszego państwa obfituje w liczne wydarzenia, które sprawiły, że społeczeństwo polskie na przestrzeni wieków mogło się wykazać licznymi aktami zaangażowania i heroizmu, Wpłynęły one z pewnością na fakt umocnienia wspólnoty, zwiększenia więzów ją łączących. W trudnych dla nas chwilach potrafiliśmy otworzyć swoje serca na drugiego człowieka, często pod groźbą utraty własnego życia walczyliśmy o byt innych. Nie byliśmy obojętni również na los innych narodów. Ta postawa współczucia i pomocy niesionej innym sprawiła, że dobro powróciło do nas w chwilach potrzeby, a takimi czasami były lata 80-te ubiegłego stulecia. Okres ten był dla nas niezwykle trudny, choćby ze względu na warunki gospodarcze, najogólniej mówiąc biedę panującą wówczas w Polsce. Wtedy to z odruchem serca zwrócili się do nas ci, którym nie był obojętny nasz los. Była to m.in. ludność niemiecka, która obdarowywała Polaków licznymi paczkami, zawierającymi np. żywność, leki i środki higieniczne.

W ramach realizacji projektu z CEO pn. „Paczki Solidarności”, uczniowie z klasy 2a zsolidaryzują się z potrzebującymi członkami naszej lokalnej społeczności. Zorganizują zbiórkę darów dla podopiecznych OREW w Drezdenku. Zbierane będą produkty higieniczne, np. chusteczki mokre/suche, mydło w płynie, małe ręczniki, ściereczki, gąbki oraz przybory plastyczne. Dary można przynosić do placówki szkolnej na ul. Portowej 1 w Drezdenku.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji!

                                                                                                                  Zespół projektowy

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ