IMG_0192

Kolejny sprzęt WOŚP dla Szpitala Powiatowego w Drezdenku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy buduje fundusze w oparciu o zbiórki publiczne organizowane co roku w styczniu, w których my, mieszkańcy Drezdenka i okolic, bierzemy udział. Dzięki uzyskanym środkom WOŚP przekazuje nieodpłatnie sprzęt szpitalom w całej Polsce. Oddział Neonatologiczny Powiatowego Szpitala w Drezdenku  wzbogacił się o kolejny dar – nowoczesny zestaw przeznaczony do ratowania życia noworodków urodzonych z zaburzeniami oddychania „Infant Flow” oraz diodową lampę do fototerapii „BILI- THERAPY: ATOM”.  Sprzęt w formie darowizny przekazała szpitalowi Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zestaw do wspomagania oddechu w trybie SiPAP – model „Infant Flow”,  bo tak dokładnie nazywa się sprzęt medyczny ofiarowany przez WOŚP, przeznaczony jest do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków. To pierwsze tego typu urządzenie funkcjonujące w oddziale neonatologicznym drezdeneckiej lecznicy. O jego zaletach przekonuje kierująca oddziałem neonatologicznym Edyta Urbaniak – Infant Flow podaje do płuc noworodka mieszaninę  gazów, nie zwiększając ich objętości. Jednocześnie urządzenie zapewnia stabilne ciśnienie w drogach oddechowych podczas całego cyklu oddechowego. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ rozpoznając fazy wdechu i wydechu, nie zaburza w żaden sposób fizjologicznej drogi oddychania. Gwarantuje to specyficzna zastawka, która nie powoduje powikłań takich, jak np. rozdęcie płuc. 

Z urządzenia najczęściej korzystać będą noworodki z zaburzeniami układu oddechowego.

– BILI- THERAPY: ATOM to przenośna lampa materacykowa stosowana w fototerapii u noworodków. Jest przenośna, lekka i cicha, dzięki czemu można ją stosować bezpośrednio przy łóżku matki. 

Podsumowując, otrzymaliśmy sprzęt wysokiej klasy, który po prostu pomaga dzieciom. W ręce lekarzy trafił najlepszy sprzęt. Posiadamy dobrze przygotowaną fachową kadrę medyczną posiadającą ambicje dorównujące najlepszym oraz pracującą z dużym poświęceniem i oddaniem dla małych pacjentów. Przekazany sprzęt pozwoli nam wdrożyć technologię stosowaną w najnowocześniejszych szpitalach na świecie.  I za to bardzo dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – dodaje prezes Szpitala Wanda Szumna.

Katarzyna Jenek

IMG_0194

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ